Alanya Kızılkule Etnografya Müzesi

Alanya Kızılkule Etnografya Müzesi

Alanya Kızılkule Etnografya Müzesi Selçuklu Dönemi mimarisini yansıtan en önemli yapılar arasında yer alan Kızılkule, Alanya Limanı’nı kontrol altında tutmak amacıyla 1226 yılında Selçuklu Hükümdarı 1. Alaeddin Keykubad tarafından, Halepli (Suriye) Ebu Ali isimli mimara yaptırılmıştır.

Alanya’nın simgesi durumundaki görkemli kule, 29 metre çapında ve 33 metre yüksekliğindedir. Rengi, planı ve mimari özellikleriyle bir tasarım harikası olan Kızılkule, adını, alt ve üst kısımlarındaki kesme taşlardan almıştır. Doğu ve batı cephesi arasında, tabanının konumu nedeniyle, 2 metrelik yükselti farkı mevcuttur. Sekizgen bir planda inşa edilmiştir ve 5 katlıdır. Sade bir dış görünüme sahip olmakla birlikte karmaşık içyapısıyla görenleri şaşırtıyor. Her birinin planı farklı olan katların hepsinde, savunma amaçlı gözetleme mazgalları ve önü açık siperlikler bulunur.

Alanya Kızılkule Etnografya Müzesi zemin katın ortasından beşinci kata kadar yükselen bölüm, su sarnıcı görevini üstlenmiştir ve kulenin omurgası durumundadır. Kızılkule,1951-1953 yıllarında onarılmış, 1979 senesinde ise kulenin giriş ve birinci katı, Etnografya Müzesi olarak düzenlenmiştir. Müzede, Alanya’nın kültürel değerlerini ve yaşam tarzını gözler önüne seren, yöreye özgü, halı, kilim, dokuma tezgâhları, giysi, mutfak eşyaları, silahlar, tartı aletleri, aydınlatma gereçleri, dokuma tezgâhı ve Toroslar’ın Yörük kültürünü yansıtan çadır gibi eserler sergilenmektedir.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.