Altınbeşik Mağarası

Altınbeşik Mağarası

Altınbeşik Mağarası, 1994 yılında millî park ilan edilen Altınbeşik Mağarası Millî Parkı içerisinde yer alıyor. Millî park, Antalya şehir merkezine 167 km uzaklıkta, İbradı ilçesine 9,7 km mesafedeki Ürünlü Köyü’nün, yaklaşık 5 km güneydoğusunda konumlanıyor.

Millî parkın kaynak değerini oluşturan karstik yapı içerisinde gelişen, yatay ve kısmen aktif bir mağara olan Altınbeşik Mağarası, Türkiye’nin birinci, Avrupa’nın üçüncü en büyük sualtı gölü mağarası olma özelliğine sahip. Altınbeşik Mağarası adını, üst kısımda yer alan Altınbeşik Tepesi’nden alıyor.

Altınbeşik Mağarası, ağız kısmından itibaren yaklaşık 125 metre uzunluğu olan, derinliği zaman zaman 15 metreyi bulan bir göl ile başlıyor. Gölün orta bölümlerinde, doğal kayalardan oluşan bir köprü ve son kısmında, yaklaşık kırk dört metre yüksekliğinde sıra dışı bir görünüme sahip traverten oluşumu yer alıyor. Sularını Manavgat Çayı’na boşaltan mağaranın uzunluğu, iç kollarıyla birlikte yaklaşık 2500 metreye ulaşıyor. Damlataş oluşumları ve yarıkları ile dikkat çeken mağara, gizemli sarkıt ve dikitleriyle, ilgi çekici ve enteresan bir görsellik sunuyor.

Yaz ve sonbahar mevsiminde girişlere uygun olan Altınbeşik Mağarası, suyla dolması nedeniyle, kış ve ilkbahar mevsiminde, doğal sebeplerden ötürü ziyarete kapanıyor. Altınbeşik Mağarası, her yıl artan ziyaretçi sayısıyla, İbradı ilçesinin turizm potansiyeline büyük katkı sağlıyor.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.