Anadolu Oyuncak Müzesi

Anadolu Oyuncak Müzesi

Kepez ilçesinde Dokuma Park’ta yer alan ve 2017 yılında kurulan Anadolu Oyuncak Müzesi, her yaş ve kültür grubuna hitap edecek koleksiyonlar içeriyor.

Yaklaşık 4.000m2 alanda kurulu müzedeki 750m2 kapalı teşhir alanında, 5000 âdete yakın oyuncak yer alıyor. Müze, bir yandan çocukların oyuncakların evrimi ve tarihi hakkında bilgi sahibi olmasını sağlarken bir yandan da genç nesillere, geleneksel değerleri koruma misyonu kazandırıyor.

Koleksiyonunda, dünyanın her yanında oynanan oyuncaklardan örnekler olsa da müzenin genelini, geleneksel geçmişimizden gelen ve Anadolu oyuncak Müzesi tarihine ışık tutan yerel oyuncaklar oluşturuyor. Özgün tasarımıyla farkını ortaya koyan müzenin 15 salonunda, 15 ayrı tema ve 15 farklı düzenleme mevcut. Her biri ziyaretçilerine farklı bir atmosfer yaşatan temalı salonlar dışında, 150 m2’lik çocuk atölyesi bulunuyor. Müzenin koridorlarında yer alan 10 vitrinde,10 ayrı temada oyuncaklar sergileniyor. Koridor duvarlarındaki boşluklar da yine teşhir alanı olarak kullanılıyor ve buralarda türlü oyuncaklar sıralanıyor.

Anadolu Oyuncak Müzesi’nin çıkış kapısı, özel tasarımıyla dikkat çeken görkemli bir parka açılıyor. Çocukların oynamaktan büyük keyif aldığı parkta, asırlık zeytin ağaçları, özel bitki tasarımları ve çizgi film kahramanlarının heykelleri bulunuyor. Çok amaçlı salonları, bünyesinde düzenlenen eğitim programları, atölye çalışmaları ve gerçekleştirilen diğer etkinliklerle birlikte Anadolu Oyuncak Müzesi, çocukların eğlenerek öğrendiği, aileleriyle birlikte kaliteli zaman geçirdiği bir sosyal buluşma alanı olarak hizmet veriyor.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.