Beydağları Sahil Millî Parkı

Beydağları Sahil Millî Parkı

Beydağları Sahil Millî Parkı, Antalya’nın Sarısu Bölgesi’nden başlayarak, Akdeniz’e paralel olarak uzanan birinci dağ sırasını takip ediyor ve Kumluca ilçesi sınırlarındaki Gelidonya Burnu’na kadar uzanıyor. 1972 yılında millî park ilan edilen alanın yüz ölçümü, 31.165,88 hektar. Batı Torosları oluşturan genç Beydağları, kaya itibarıyla, başlıca serpantin ve kalkerden oluşuyor.

Çok zengin bir bitki çeşitliliğine sahip alanın, kıyı bölgelerindeki kızılçam ormanları, yükseldikçe yerlerini sedir ve karaçam ormanlarına bırakıyor. Millî parkta, sadece bu bölgede yetişen, parka özgü endemik türlerden; sakız ağacı, sandal, defne, tesbih, yabani zeytin gibi yaklaşık bine yakın bitki türü bulunmaktadır.

Beydağları Sahil Millî Parkı’nda, birçok canlı türün varlığına rastlanıyor. Ayı, kurt, tilki, yaban keçisi, vaşak, sincap, oklu kirpi gibi kara memelilerinin yanında, şah kartal gibi yırtıcılar da mevcut. Kıyılarda nadiren de olsa Akdeniz Foku görülebiliyor. 3 tür endemik kelebeğin yaşam alanı parkta, Likya Semenderi de buraya özgü endemik türlerden. Caretta Caretta’ların yumurta bıraktığı Tekirova ve Çıralı Sahilleri, özel koruma altında.

Beydağları Sahil Millî Parkı muhteşem güzellikte doğal plajlarıyla ve koylarıyla ünlü park, zengin florası ve faunası dışında, tarihe ışık tutan ören yerlerini de içinde barındırıyor. Antik Likya Bölgesi’nde yer alan millî parkta, Idyros, Olympos, Phaselis Antik Kentleri ve Likya’nın sönmeyen ateşi Chimera (Yanartaş) bulunuyor. Ayrıca Adrasan Limanı ve Gagai, görülmesi gereken tarihi yerleşimler.

Türkiye’nin gözde tatil beldelerine ev sahipliği yapan Beydağları Sahil Millî Parkı’nda, Büyük Çaltıcak, Küçük Çaltıcak, Kargıcak, Beldibi, Göynük Kanyonu, Kındılçeşme, Yarıkpınar, Olympos, Çıralı, Ayışığı Parkı, Folklorik Yörük Parkı, Kemer, Çamyuva, Tekirova, Tahtalı Teleferik gibi günübirlik mola noktaları ve dinlenme alanları yer alıyor. Orman ve denizin kucaklaştığı, Akdeniz’in tüm güzelliklerini aynı çatı altında yaşama imkanı sunan parkta, kamp, doğa yürüyüşleri, piknik, deniz aktiviteleri, kaya tırmanışı, yamaç paraşütü gibi faaliyetler yaparak, doğayla baş başa kalabilirsiniz. Arkeolojik geziler gerçekleştirerek, bölgenin tarihi ve kültürel dokusunu keşfedebilirsiniz.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.