Damlataş Mağarası

Damlataş Mağarası

Alanya ilçesinde yer alan ve ünü ilçeyi aşan Damlataş Mağarası, Alanya şehir merkezine 3 km uzaklıkta, Alanya Kalesi’nin batı kıyısında konumlanıyor. Önünde plaj bulunan mağaranın çevresinde ise küçük bir çarşı mevcut.

1948 yılında, liman inşaatında kullanılacak taşlar için ocak açılması esnasında bulunan mağara, keşfedildiği günden itibaren koruma altına alınmış. Aynı zamanda, Türkiye’nin turizme açılan ilk mağarası olma özelliğine sahip.

Sarkıtlardan damlamaya devam eden su damlaları nedeniyle Damlataş Mağarası adını alan mağaranın, giriş kısmında 50 metrelik bir geçit mevcut. Yüksekliği yaklaşık 15 metre olan geçitten sonra, silindir şeklinde bir boşluğa gelinerek, buradan mağara tabanına iniliyor.

Çarpıcı güzelliği ile dikkat çeken mağarayı süsleyen, oluşumları 15.000 yıl öncesine dayanan sarkıt ve dikitler, ziyaretçilerini daha ilk bakışta büyülüyor. Birbirinden etkileyici, farklı uzunluklara sahip sarkıt ve dikitler, bazı yerlerde kesişerek, çarpıcı ve enfes güzellikte görünümler oluşturuyor.

Sıcaklığı yaz kış 22 derece kalan Damlataş Mağarası her mevsim rahatlıkla gezilebiliyor. Mağara, astım hastalarına şifa kaynağı olan havasıyla da oldukça ünlü.  Mağaranın atmosferinde normalden 8-10 misli fazla bulunan karbondioksit ve yüzde doksan beş gibi yüksek miktarda nem özelliklerinden dolayı, birçok astım hastası, mağarada doktor kontrolünde, günde 4 saat olacak şekilde, 21 günlük tedavi görüyor. Antalya’ya yolu düşen herkesin görmesi gereken, misafirlerine tam bir görsel şölen yaşatan göz alıcı güzellikteki mağarayı, her yıl gerek yurt içinden gerekse yurt dışından milyonlarca turist ziyaret ediyor.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.