Dt. Ayşe ÖZGÜL

Herkese Merhaba! Ben Ayşe Orhan Özgül. 1979 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. Babamın polis olması sebebiyle Türkiye’nin birçok ilinde yaşadım bu süreçte ilkokul ortaokul ve liste eğitimlerimi birçok farklı okulda tamamladım. 1996 yılında Cumhuriyet üniversitesinde diş hekimliği fakültesini kazandım ve 2001 yılında üniversite eğitimimi de başarıyla tamamladım. Eğitimimi tamamladıktan sonra 2002 ve 2003 yılları arasında 1 senelik kendi kliniğimi işletme şansı elde ettim ve benim için muazzam bir deneyimdi. Ardından Özel bir hastanede 7 senelik bir kariyere adım attım ve 2010 yılına kadar Özel Tekden Hastanesinde çalıştım. 2020 yılına kadar birkaç farklı klinikte daha hizmet verme şansımı buldum. 2020 yılından bu yana Antalya’da estetik diş hekimliği alanında yurt dışı hastalarına hizmet vermekteyim.

Sağlık, sanat, fonksiyon

Diş hekimliği benim için gerçekten tutkum olan bir meslek ve alanımda çalışmaktan çok mutluluk duyuyorum. Ben Estetik diş hekimliğini her zaman 3 ana başlıkta değerlendirim; sağlık, sanat ve fonksiyon.

Her şeyden önce Estetik diş hekimliği benim için bir sanattır bir resim çizmek ve müzik yapmak gibi özgün ve muazzam bir iştir. Her hastanın ağız ve çene yapısı farklı olduğu için yapılan her diş özgün bir sanattır. Aynı zamanda en fazla önem verdiğim bir diğer konu ise fonksiyon. Güzellik tabikide vazgeçilemez bir detaydır fakat fonksiyonun da bir o kadar göz ardı edilmemesi gerekiyor. Yaptığım dişlerin her zaman güzel olduğu kadar kullanışlı olduğuna da emin olurum. Meslekteki önemli bir detay olduğunu düşünüyorum. Hastalarımda her zaman operasyondan yıllar sonra bile kullanabilecekleri ve sıkıntı yaşamayacakları dişler yapmaya olabildiğince özen gösteriyorum. Son olarak biz insanlar için sağlık en önemli şeydir ve her şeyin temelinde hastalarımın estetik kaygılarını dindirdiğim kadar sağlık problemleri yaşamamalarını isterim. Sağlıklı bir vücudun sağlıklı bir ağızdan kaynaklandığını düşünürüm. Aslında benim her zaman dikkat ettiğim en önemli detaylardan biridir sağlık ve diş hekimi olarak çalıştığım yıllar boyunca bu 3 ana başlığa sadık kalarak hizmet ettim ve bunların çok önemli olduğuna inanıyorum.

Gülüş Tasarımı ve Estetik Yaklaşımlar Eğitimleri aldım.

Üniversiteden mezun olduktan sonra gülüş tasarımı eğitimleri, yumuşak doku eğitimleri ve estetik yaklaşımlar eğitimi aldım. Buna ek olarak çeşitli implant tedavisi kurslarına katıldım otojen ve sentetik greftler kullanarak implant uygulamaları yaptım. Aynı zamanda açık ve kapalı sinüs lift uygulamaları yaptım. Diş hekimliği kariyerim boyunca all on 4, all on 6 implant fixasyonlarının üstüne protezler yapıyorum ve alanımda her zaman kendimi geliştirmeye odaklandım.

Diş Hekimliği Mesleğini, hem hekimliği hem de sanatı birleştiren bir disiplin olduğunu bilerek icra etmeye çalışıyorum

Hastalarımızın beklentilerini ve estetik algılarını tatmin etmenin bir sanat olduğuna inanıyorum ve bu sanatı en iyi şekilde icra etmeye çalışıyorum. Aynı zamanda gelişen teknolojiler ile birlikte şu an hastalarımıza estetik konusunda inanılmaz fırsatlar sunuyoruz benim için her yaptığım ağız bir sanat eseridir. Tabikide bu süreçte istediğimiz şey hastamızı da tatmin ederek hem kullanışlı hem de estetik olacak dişler yapmaktır. Ben ve ekibim bir uyum içerisinde hastalarımızı mutlu ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz.