Dt. Mete AKSOY

Herkese merhaba ben Mete Aksoy! 1961 yılında İstanbul’da doğdum. Çocukluğumun ilk dönemlerini İstanbul’da geçirdikten sonra ailemle beraber İzmir’e taşındık. İzmir’de lise ve üniversite eğitimimi tamamladım. 1986 senesinde Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinin biri olan Ege Üniversite’sinden mezun oldum. 1987-2000 yılları arasında özel bir klinikte hizmet verdim ve severek yaptığım mesleğimde kendimi her zaman geliştirmeye odaklandım. 2000-2018 yılları arasında Hatay Osmaniye Devlet Hastanesinde hizmet verdim. Bu süreçte implant cerrahisi, sinüs lift, kemik augmentasyonları gibi cerrahi operasyonlara odaklandım. Birçok eğitim kongre ve sempozyumla birlikte kendimi alanımda olabilecek en iyi seviyeye getirmek için çalıştım. Bu süreçte bulunduğum şehrin Diş Hekimleri birliğine kayıtlıyım ve buna ek olarak Türk Diş Hekimleri birliğinde aktif görev alan üyelerindenim.

Meslekte kendimi geliştirmek için birçok eğitim aldım.

İlk katıldığım kongre Meffert Implant eğitimiydi 2005 yılında katıldığım Meffer Implant eğitimlerine ardından takip eden 4 sene de düzenli olarak katılım gösterdim ve yaklaşık 250 saatlik bir eğitim aldım. Aynı zamanda 2006 yılında Mutlu Dental Zimmer sertifikamı başarıyla elde ettim. Bu süreçte cerrahi operasyonlara olan ilgimi farkedip bu alanda kendimi daha fazla geliştirmek istediğimi anladım. Ardından 2010 yılında Uluslarası Ağız İmplantları kongresine katıldım benim için çok güzel bir deneyimdi. Aynı zamanda lokal bir çok sempozyum ve kongrede de yer aldım Çukurova ve Adana’da da aktif olarak seminer ve kongrelere katıldım. Aynı zamanda mezun olduğum cerrahi alanda üniversite öğrencileri için seminerler düzenledim ve güncel teknolojilerin diş cerrahisine entegre olması açısından bir çok eğitim verdim aynı zamanda da aldım. Benim için mezun olduğum üniversitede böyle güzel etkinliklere katılmak benim için de çok güzel bir deneyimdi. Ege Bölgesi Diş Hekimliği oda kongrelerinin her sene düzenlediği etkinliklerde yer aldım ve daha eklemediğim birçok seminer ve kongrede de görev aldım. Buna ek olarak 2020 yılında Derma Visage Mezoterapi, Botox ve Derma filler kursuna katıldım. Aynı zamanda ilgi duyduğum estetik alanında aktif olarak faaliyet gösterdim. Şu an da Antalya’daki kliniğimde Diş cerrahisi ve Estetik diş operasyonlarına ek olarak ben ve ekibim birtakım estetik müdahalelerde de bulunuyoruz.

Profesyonel iş hayatımda bir çok başarı elde ettim.

1987 yılında eğitimimi tamamlayıp iş hayatına atılmamla birlikte birçok başarı eldim. Öncelikle bir takım özel klinik ve hastanelerde aktif olarak görev alarak bu süreçte de eğitim sürecimi destekleyecek kurslara katıldım. 2018 yılında Hatay’da kendi kliniğimi açtım ve orada aktif olarak hizmet vermeye başladım. Kendi kliniğimde yanımda kendi hekimlerime de olabildiğince faydalı olmaya çalıştım. Fakat maalesef ülkemizi etkileyen depremden sonra kliniğimi kapatıp ailemle birlikte Antalya’ya taşınmaya karar verdim. Antalya’da tekrardan kendi kliniğimi açıp yurtdışından gelen hastalarla çalışmaya başladım. Tüm bu süreçte yola çıkmış olduğumuz muazzam ekibimiz ve tecrübelerimle birlikte Antalya’da Smile Designs adı altında severek hizmet verip mesleğimizi icra ediyoruz. Ben hayattaki hiçbir şeyin şans ve tesadüften oluşmadığına inanırım insanlar her zaman emeklerinin ve çok çalışmanın karşılığını alır. Bende kişisel olarak ve ekibimle her zaman en iyisini hedefleriz ve siz hastalarımıza en muazzam deneyimi sunmak isteriz. Geçmişe dönüp baktığımda kazandığım en önemli başarının iş ahlakımın ve sürekli olarak kendimi geliştirmeye adamış olmam olduğuna karar verdim.

 

Cerrahi Operasyonlar Benim İçin Ayrı Bir Tutku

Bir diş hekimi olarak cerrahi operasyonlara olan tutkum, karmaşık durumları anlamayı ve çözmeyi içerir. Cerrahi müdahalelerde, implant yerleştirme, diş çekimi, kemik greftleri ve diğer benzer prosedürler gibi farklı teknikler kullanılır. Bu işlemler hastalarımın yaşam kalitesini ve ağız fonksiyonlarını geri kazandırmak için çok ama çok önemlidir. Ben cerrahi operasyonlardaki meslekteki başarımı her zaman tedavi sürecini kişiselleştirmeme ve hastaya en uygun tedavi tanısını koymaya bağlarım. Cerrahi prosedürler sırasında aynı zamanda hasta doktor ilişkileri de çok önemlidir. Hastayı rahatlatıp güvende olduğunu hissettirmenin de mesleğimizin bir parçası olduğuna inanıyorum.

Günümüzde cerrahi diş operasyonlarındaki ilerlemeler ve teknolojik gelişmeler ile birlikte aslında bu alanda çalışmak benim için daha da heyecan verici bir yolculuk haline geldi. Sürekli olarak yeni ve güncel bilgilere açık olmak genç diş hekimi adayları da başarıya götürür. Cerrahi diş operasyonlarının ve diş hekimliğinin bir tutku olduğu düşüncesiyle; Hastalarımın sağlıklarına kavuşması ve güzel bir gülümsemeyle mutlu olmaları için çalışmak benim için gerçekten büyük bir mutluluk kaynağı. Bu tutkuyu hem kişisel olarak hem de ekibim adına paylaştığımızı açıkça ifade etmek istiyorum.