Falezler

Falezler

Fransızca kökenli falaise kelimesinden dilimize geçen Falez terimi, dik kayalıklı sahil anlamına geliyor. Dilimizde yalı yar olarak da adlandırılan falez, dalgaların sahile çarparak, zaman içerisinde buraları aşındırması sonucunda oluşan dikikler olarak tanımlanıyor. Dalganın çarptığı kıyı bölgesindeki tabakalar veya oyuklar, dalganın gücüne bağlı olarak büyüdükçe, üzerlerindeki kayalar düşüyor ve kara parçası içeri doğru hareket ediyor. Bunun sonucunda da falezler oluşuyor. Görünür kalınlığı 150 metreyi geçen, oluşumları 64 milyon yıl önceye dayanan Antalya Falezleri, Türkiye’nin en önemli falez örneklerinden sayılıyor.

Şehir merkezinin iki büyük plajı olan doğudaki Lara ve batıdaki Konyaaltı arasında, yaklaşık 13 km uzunluğundaki Falezler, kent kimliğinin en vazgeçilmez unsurlarından biri olarak, etkileyici görünümleriyle Antalya’ya ayrı bir çekicilik ve güzellik katıyor. Kuşlardan yarasalara kadar, birçok canlının yaşam alanı olan, zengin bir biyoçeşitliliğe sahip falez oluşumları, 14 metreden 25 metre derinliğe kadar iniyor.

Kaleiçi Yat Limanı’ndan kalkan tur tekneleriyle, deniz üzerinden daha yakından izlenebilen bu muazzam ve enteresan oluşumlar, yerli halk ve Antalya’yı ziyaret edenler için, adeta görsel bir şölen sunuyor. Falezlerin kalbinde yer alan plajlar ise, kent sakinlerine ve turistlere, şehrin merkezinde denize girme imkânı veriyor. Yalçın kayalıkların arasında, akvaryumu andıran masmavi berrak sularda, görkemli Beydağları’na karşı yüzmek, Akdeniz’in eşsiz güzelliğini yaşamanın ayrıcalıklı bir yolu oluyor.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.