Kaleiçi Yat Limanı

Kaleiçi Yat Limanı

Helenistik Dönem’de inşa edilen Kaleiçi Yat Limanı, yarım daire biçiminde doğal bir liman olma özelliği taşıyor. Limanın girişi 110 metre genişliğinde. Dalgakıranların muhtemelen Helenistik Dönem’de yapılan duvar kalıntılarının üzerine inşa edildiği düşünülüyor. Geçmişte, liman girişinin her iki yanındaki birer burç mevcut olup, bunlardan birinin deniz feneri olarak işlev gördüğü sanılıyor. 1472 yılında, Papalık Donanması, Papalık Armasını, dalgakıran burçları üzerine dikmiş ve şehrin güvenliğini sağlamak amacıyla, burçların arasına gerilen zinciri, ganimet olarak dönüşte yanına almış.

Günümüzde Kaleiçi Yat Limanı, kentin en önemli gezi duraklarından. Deniz trafiğinin daima yoğun olduğu liman, yaklaşık 6-7 metre derinliğinde ve yüz adet tekne bağlama kapasitesine sahip.

Genellikle ticari tur teknelerinin bağlandığı liman içerisindeki gemiler, diğer Akdeniz ve Ege limanlarında kullanılan demir atma yöntemi yerine tonoz ile limana bağlanıyor. Bir deniz polisi karakolunun, ufak bir amfi tiyatronun, Antalya Deniz Biyolojisi Müzesi’nin ve Antalya Oyuncak Müzesi’nin bulunduğu liman, bir kısmı halen ayakta duran surlarla çevrilidir. Çevresinde, eşsiz deniz manzarasının tadını çıkaracağınız yeme içme mekânları mevcut.

Marinanın 1 km açıklarındaki şamandıranın altında, ‘Sosyete Batığı’ da denilen Fransız savaş gemisi Saint Didier’e ait batık bulunuyor. 1942 yılında savaş sırasında batırılan Saint Didier, halen dalgıçların ilgisini çekmeyi sürdürüyor. Siz de dalış kurslarının sunduğu imkânlardan faydalanarak, bu batığı ziyaret edebilirsiniz. Ancak Kaleiçi yat limanı ağzına yakın olmasından ötürü tekne trafiği yoğun olduğu için dalış sırasında dikkat edilmesi öneriliyor. Tarihi yat limanındaki tur tekneleri, Aşağı Düden Şelalesi’ne turlar düzenliyor. Antalya’nın doğal güzelliklerini, ilginç falez oluşumlarını daha yakından keşfetmek, mis gibi deniz havasını solumak için bu eğlenceli turlara katılabilirsiniz. Limanı çevreleyen dar yollardan ilerleyerek Kaleiçi’ni keşfe çıkabilir, civardaki sayısız restoran, kafe ve barda, keyifli molalar verebilirsiniz.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.