Kekova Adası

Kekova Adası

Antalya’ya yaklaşık 165 km mesafedeki Kekova Bölgesi; Kekova Adası, Kaleköy ve Üçağız Köyleri ile Simena, Aperlae, Dolichiste ve Teimioussa adlı antik kentleri kapsıyor. Bölge, irili ufaklı koylarının yanı sıra, şirin köyleri, suların içerisindeki lahitleri ve kaya mezarları ile tarih kokan ve insanı büyüleyen bir doğa harikası.

7,4 km uzunluğunda ve 500 metre genişliğinde kayalık bir ada olan ve ismini tüm bölgeye veren Kekova Adası, Demre ilçesine bağlı, Kaleköy ve Üçağız açıklarında bulunuyor. Yalnızca teknelerle ulaşım sağlanan adada, yaşayan yerli sakinler bulunmamakla birlikte, pansiyon, restoran ve kafeler yer alıyor. Kekova Adası üzerinde bulunan kuleler ve kaya mezarları, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Kekova Adası Likya dilinde ‘Dolichiste’ olarak geçen adanın kuzey tarafında, Batık Şehir olarak bilinen ve ikinci yüzyılda depremle yok olmuş olan eski Kekova Şehir Batığı bulunuyor. Deprem yüzünden sulara gömüldüğü düşünülen şehri yakından incelemek için bölgeye tekne ve kano turları düzenleniyor. Doğru hava koşulları olduğu sürece, pırıl pırıl ve berrak olan suların üzerinde tekneyle yavaşça ilerlerken, yerleşim yerlerine ait izleri son derece net bir şekilde görebilirsiniz.1990 yılında arkeolojik zenginlikleri nedeniyle sit alanı ilan edilen bölgede, batık şehrin çevresinde, yüzme ve dalış yapma yasağı bulunuyor. Her yıl binlerce kişiyi kendine çeken, tarihte gizemli bir yolculuğa çıkmanızı sağlayacak olan denizin tam ortasındaki bu açık hava müzesini, mutlaka gezi planlarınıza dâhil etmenizi öneriyoruz.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.