Kleopatra Plajı ve Damlataş Plajı

Kleopatra Plajı ve Damlataş Plajı

Her ikisi de Mavi Bayraklı olan Kleopatra Plajı ve Damlataş Plajları, Alanya’nın girişinde, tarihi yarımadanın ve Alanya Kalesi’nin batı tarafında, yan yana olacak şekilde konumlanıyor.

Halka açık, girişleri ücretsiz olan plajlardan Damlataş Mağarası’nın hemen ön tarafındaki tarihi yarımadanın batı eteklerine dayanan kıyı şeridi, Damlataş Plajı. Kleopatra Plajı ise, sahilin yarımadaya doğru uzanan kısmında yer alıyor. Kayalarla çevrili plaj, korunaklı yapısıyla, doğal bir havuz görünümünde.

Rivayetlere göre, Roma İmparatoru Antonius, Alanya ve çevresini, Mısır Kraliçesi Kleopatra’ya hediye ettiğinde, kraliçe bu bölgeyi çok sevmiş ve Akdeniz seferine çıktığında, denize girmek için sürekli bu koyu kullanırmış. Bu sularda, zaman zaman imparatorla birlikte de yüzdükleri, kaleden plaja giden ve sadece kraliçenin kullandığı bir gizli tünel bulunduğu da söylenenler arasında.

Kleopatra Plajı ve Damlataş Plajı, yaklaşık 2 km uzunluğundaki incecik altın sarısı kumlara sahip sahiliyle, ilçe sakinleri kadar turistlerin de çok sevdiği koylardan biri olan Kleopatra Plajı’nın asıl özelliği ise suyunun çok berrak oluşu. Suya deniz gözlüğü ile girdiğinizde, deniz altının büyülü zenginliklerini keşfedecek ve balıklarla birlikte yüzdüğünüzü fark edeceksiniz. Oldukça temiz ve konforlu bir sahili bulunan Kleopatra Plajı’nda, güneş, kum ve deniz keyfi yapabilirsiniz. Tatiline daha çok hareket ve eğlence katmak isteyenler, tekne, deniz bisikleti, paraşüt, jet-ski, dalış gibi aktivitelerle neşeli anlar yaşayabilir.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.