Köprülü Kanyon Millî Parkı

Köprülü Kanyon Millî Parkı

Sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihi zenginlikler sebebiyle ziyaretçilerine birden fazla etkinlik yapma imkânı sunan Köprülü Kanyon Millî Parkı, Antalya şehir merkezine 80 km uzaklıkta. Manavgat ilçe sınırları içerisinde yer alan Köprüçay Nehri ve Selge Antik Kenti’nin bulunduğu yerde, 366.140 dekarlık bir alanı içeren bölge, 1973 senesinde, millî park olarak ilan edilmiş. Tüm Akdeniz Bölgesi’nin en büyük doğal servi ormanı olan park, 14 km uzunluğu ve 100 metreyi aşan duvar yüksekliği ile Türkiye’nin en uzun kanyonlarından birine sahip.

Köprülü Kanyon Millî Parkı’nın değerini artıran birçok doğal güzelliği mevcut. Toros Dağları’ndan doğan ve Serik’in güneyinden Akdeniz’e dökülen sarp ve dik kanyonlar içerisindeki Köprüçay, yüksek debisi ile rafting ve su sporları için mükemmel bir seçenek oluşturuyor. Yüzme, kaya tırmanışı, doğa yürüyüşü, bisiklet, oryantiring gibi adrenalini yüksek etkinliklerin yanı sıra yaban hayatı gözlemciliği, kamp, yayla gezileri, cip safari, fotoğrafçılık gibi heyecan verici aktiviteler yapabileceğiniz park, sınırsızca doğayla iç içe olma imkânı sunuyor.

Oldukça zengin bir faunaya sahip Köprülü Kanyon Millî Parkı’nda, Anadolu’nun tek endemik kuş türü Anadolu Sıvacısı, kara semenderi türleri, nesli tehlike altında olan Kızıl Akbaba başta olmak üzere nadir türler yaşamını sürdürüyor.

Köprüçay’ın batısında yer alan Selge Antik Kenti, kültür ve tarih meraklılarını cezbediyor. Şehrin Roma Dönemi’nden kalma kalıntıları arasında, kemerleri, kaleleri, yolları, köprüleri, hamamları, tiyatrosu, tapınakları, sarnıçları, görülmeye değer arkeolojik yapılar arasında yer alıyor.

İlginç jeomorfolojik özellikleriyle dikkat çeken Adam Kayalar’ı ve Aziz St. Paul’ün, Anadolu’daki ilk misyonerlik macerası sırasında yürüdüğü yol olarak bilinen Aziz Paul Yolu’nu da gezi planlarınıza dâhil edebilirsiniz. Köprülü Kanyon Millî Parkı’na girişler ücretsiz. Alabalıklarıyla ünlü Köprüçay’ın iki yanında konumlanan yeme içme tesisleri ile dinlenme ve konaklama alanları, ziyaretçilere konforlu ve keyifli bir gezi deneyimi yaşatıyor.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.