Koru Plajı – Doğal Havuzlar

Koru Plajı – Doğal Havuzlar

Doğanın mucizelerini gösterdiği nadir güzellikteki yerlerden biri olan Koru Plajı – Doğal Havuzlar, Antalya’nın Gazipaşa ilçesinin Ekmel Mahallesi’nde bulunuyor.

Koru Plajı – Doğal Havuzlar halk arasında ‘Yalı Taşı’ olarak adlandırılan havuzlar, ilginç oluşumlarıyla dikkat çekiyor. Bu şekiller, kıyı kumullarının bulunduğu yerlerde görülüyor. Kıyılarda, gelgit yaşanan yerlerde, kum ve çakıllar, karbonat çimento ile birbirine bağlanarak, denize doğru paralel bir şekilde taşlaşıyor. Yalı taşlarının bir özelliği de deniz içindeyken işlenebilir yumuşaklıkta olup dışarı çıkarıldığında sertleşiyor olması. Yakın bir tarihe kadar tabakalar halindeki bu kayalar, bölgede değirmentaşı yapımında kullanılıyormuş. Yapıların köşe bağlantılarına da bu taşlardan koyuluyormuş. Gazipaşa gezisi esnasında, eski mahallelerdeki yapılarda, yalı taşlarını görmek mümkün.

Koru Plajı – Doğal Havuzların suları, kendi kendini filtre eden tek deniz olma özelliğiyle fark yaratıyor. Denizin, havuzlara dalga ile gelip geri dönen suyu da yabancı maddelerden arınmasını sağlıyor. Doğal bir arıtma tesisi işlevi taşıyan çukurluklarda biriken deniz suyunun denizle bağı, dalga olmadığı zamanlarda geçici olarak kopuyor. Bu küçük havuzlarda sıcaklığı artan su, her yaştan ziyaretçi için neşeli ve eğlenceli anlar yaşayacakları bir oyun havuzuna dönüşüyor. Toplamda üç doğal havuza sahip olan plajın iki doğal havuzunda, özellikle çocuklar ve yüzmeyi yeni öğrenenler, güven içerisinde vakit geçirebiliyor.

Hafta içi daha sakin olan plaj ve doğal havuzlar, hafta sonları yöre halkı ve ziyaretçiler tarafından günübirlik piknik ve deniz keyfi yapabilecekleri alanlar olarak yoğun şekilde tercih ediliyor.

Ayrıca yaklaşık 2,5 km’lik uzunluğa sahip Koru Plajı, Caretta Caretta’ların, Akdeniz’de yumurtalarını bıraktığı 17 merkezden biri olarak, unutulmaz bir mucizeye ortak oluyor. Plajda yüzerken, size eşlik edecek balıkları ve diğer deniz canlılarını görmek için deniz gözlüğünüzü yanınıza almayı unutmayın! Doğal havuzlar, bunaltıcı yaz günlerinde farklı bir atmosferde denize girmek, Akdeniz’in berrak sularında serinlemek ve denizin ortasında doğal jakuzi etkisini yaşamak isteyenler için en ideal adres oluyor.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.