Likya Medeniyetleri Müzesi

Likya Medeniyetleri Müzesi

2016 yılında hizmete açılan Likya Medeniyetleri Müzesi, Antalya’nın Demre ilçesi Çayağazı Bölgesi’nde, Myra Antik Kenti’nin liman şehri Andriake Örenyeri’nde kurulu. Müzede, ziyaretçilerin karşılandığı noktadan itibaren, örenyerinde keyifle gezmelerini sağlayacak düzenli gezi yolları bulunuyor. Gezinin son noktası ise M.S. 2. yüzyılda yapılmış görkemli Granarium (tahıl ambarı).

Konuklarını, tarihte büyülü bir yolculuğa çıkaran, bir döneme damgasını vuran Likya Uygarlığı’na ilgi duyan herkesin ziyaret etmesi gereken müzede sergilenen eserler sayesinde, Likya Uygarlığı dönemindeki sosyal, kültürel, dini ve ekonomik yaşam hakkında ayrıntılı bilgiler edinmek mümkün.

Likya Medeniyetleri Müzesi sekiz salondan oluşmakta. Likya Birliği’nin önemli kentlerinden Xahthos, Tilos, Olympos, Patara, Myra, Arykanda, Pınara, Antiphellos gibi antik kentlerin kazılarında keşfedilmiş, birliğin dini, sosyal ve ekonomik hayatını tanıtan 1476 eser sergileniyor. Müzenin salonları, eserlerin daha iyi tanıtılması için interaktif sunumlar, bilgi panoları ve canlandırmalarla destekleniyor. Müzede, bir dönemi aydınlatan gümrük yazıtı ve 12 Tanrılı Adak Steli gibi kıymetli parçalar, ilgi çekiyor. Binanın ön kısmında yer alan liman yapıları ile Roma dönemi ticaret gemisi örneği de mutlaka görülmesi gereken eserler arasında. Müzeye ulaşmak için Andriake Örenyeri’nden geçiliyor. Örenyerinde, asırlık zeytin ağaçları arasındaki agora, hamam, sarnıç, kilise ve tarihi liman yolları gezilebiliyor. Yine Likya Medeniyetleri Müzesi’ni ziyaretinizde, müze ile Çayağzı Liman Yolu arasında yer alan, 149 farklı kuş türünün görülebildiği Andriake (Demre) Kuş Cenneti’ni keşfetmek de gezinize renk katacak bir diğer alternatif.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.