Likya Uygarlığı Antik Kentleri

Likya Uygarlığı Antik Kentleri

Bir döneme damgasını vuran Antik Likya, güneyde Akdeniz, batıda Karya ve doğuda Pamfilya ile çevrilidir. Antik Likya Uygarlığı Kentleri, Akdeniz Bölgesi’nde, Teke Yarımadası’nda bulunmaktadır. M.Ö. 1. yüzyılın ortalarında, 23 kentten meydana gelen ‘Likya Birliği’ kurulmuştur. Günümüz demokratik yönetim şekilleri için ilham kaynağı olan Likya Birliği, tarihteki ilk demokratik birliktir. Likya Parlamentosu’nun yapısı ve kentlerin büyüklük ve nüfusuna oranlı olarak belirlenen temsilci sayısı antik dünyada benzersiz bir emsal teşkil etmektedir.

Patara’nın başkent olduğu birliğin önemli kentleri arasında, Xanthos, Pinara, Olympos, Myra ve Tlos yer almaktadır. Bu kentlerin arasına daha sonra Phaselis de katılmıştır.

Teke Yarımadası’nda, Likya Birliği’ne ait daha ufak kentlerin de yer aldığı, düzenli yapılan araştırmalardan, arkeolojik kazılardan ve bu incelemeler sonucunda ele geçen buluntular sayesinde bilinmektedir. Bu kentler arasında, Andriake, Limyra, Simena, Sura, Kyaenai, Limyra, Theimmusa, Trebende, Istlada, Aperlae bulunmaktadır. Likya Uygarlığı Antik Kentleri Patara’nın başkent olarak toplantılara ev sahipliği yaptığı, dünyanın en eski demokratik meclis binası, Likya kaya mezarları, dönemin inanç sistemini gözler önüne seren tapınak kalıntıları, yaşam tarzını yansıtan şehir kalıntıları gibi tarihe ışık tutan ve bir medeniyeti aydınlatan buluntular, dünya tarihi için çok büyük bir değer taşımaktadır.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.