Phaselis Koyu

Phaselis Koyu

Phaselis Koyu Antalya’ya yaklaşık 58 km Kemer’e 12 km mesafedeki eski bir Likya Antik Kentidir. Tarih ve doğanın mükemmel birlikteliğini yansıtan enfes doğal güzellikleri ile ön plana çıkıyor. Tarihi kalıntıların plaja kadar uzandığı koyun, çam ağaçlarıyla kaplı olması ve her zaman ziyaretçilerini memnun edecek temizlikteki denizi, bölgeyi sadece bir antik kent olmaktan çıkararak, yaz mevsiminin doyasıya yaşanacağı bir yeryüzü cennetine dönüştürüyor.

İhtişamıyla görenleri büyüleyen antik kentin içerisinden geçerek ulaşacağınız Phaselis Koyu, masmavi berrak sularında bol miktarda balık çeşidini görebileceğiniz, dingin ve sakin denizi ile dikkat çekiyor.

Geniş bir alana yayılan antik kentte, her biri farklı size farklı deneyim yaşatacak özelliklere sahip kuzey, güney ve merkez olmak üzere toplam üç adet koy bulunuyor.

Aracınızla antik kente girdiğinizde, sizi ilk olarak Kuzey Liman karşılıyor. İkinci büyük plaj olan Kuzey Liman, diğer plajlara göre daha tenha ve diğer plajlara göre ufak bir kumsala ve çakıllarla kaplı bir denize sahip. Alanda, dileyenler piknik yapılabiliyor.

Kentin ortasında, taşlarla yuvarlak şekilde çevrildiği için doğal bir havuz görünümünü alan Merkez Liman yer alıyor. Ufak çakıl taşlarıyla kumların karıştığı plajın, kıyı kesimleri oldukça sığ. Çocuklu aileler ve yüzme konusunda çok deneyimi olmayanlar için ideal. Sıcacık, çarşaf gibi dümdüz sulara sahip berrak sularda yüzerken, diplerde tarihi kalıntıları görebilirsiniz. Çevresi ağaçlarla örtülü plajda, gölgelerin altında dinlenirken, bu eşsiz atmosferin tadını çıkarabilirsiniz.

En son kısımda yer alan Güney Liman, genellikle duş, soyunma kabini ve tuvaletlere yakın olduğu için en kalabalık olan plaj. Büyük bir bölümü kumluk, upuzun bir sahil şeridine sahip. Suyu çok sığ ve dalgasız. Berrak ve kıpırtısız sularında yüzmek, ziyaretçilerine muhteşem bir deneyim yaşatıyor. Limanın tiyatro yönünden girişinde, piknik alanı da mevcut. Phaselis, çarpıcı güzellikleriyle Antalya il merkezinden ve sahil boyunca sıralanan tatil beldelerinden kalkan günübirlik teknelerin, mavi yolculuğa çıkan yatların mola verdiği koylardan biri. Deniz keyfi yaptıktan sonra, antik kenti gezmeyi de unutmayın!

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.