Roma Hamamı

Roma Hamamı

Antalya’nın Konyaaltı ilçesine bağlı Gürsu Mahallesi’nde yer alan Roma Hamamı, ilçede yer alan en eski kalıntılardan biridir. Hamam, M.S. 3. yüzyılda inşa edilmiş ve 6. yüzyılda geçirdiği yangın sonrası yıkılarak, yeniden inşa edilmiştir. 14. yüzyıla kadar, yapısal ve işlevsel olarak büyük değişikliklere uğrayan hamam, halk arasında ‘Kara Kilise’ olarak da adlandırılmaktadır.

Hamamın moloz taşlarla örülen ve halen önemli bir bölümü ayakta kalan duvarları, mermer plakalarla, tonozların iç kısımları ise beyaz sıvayla kaplanmıştır. Roma İmparatorluk Çağı mimarisinin tüm özelliklerini taşıyan ve kiremitlerle örüldüğü düşünülen hamam, her birinin farklı işlevi olan tonozlu odalardan oluşur. Bunlar soyunma odası, soğukluk, ılıklık, sıcaklık ve spor alanıdır. Mekanların hepsinde, alt kısımlardan ve duvardan ısıtma sistemi mevcuttur. Duvarlardaki sıcak hava dolaşımı, çivilere oturtulan kaplama plakalarıyla yapılan menfezlerle gerçekleştirilmiştir. Roma Hamamı, 1998 yılında, 1. derece Arkeolojik Sit Alanı ilan edilmiştir. Hamamda, 2009 yılında Konyaaltı Belediyesi’nin vermiş olduğu destekle Antalya Müzesi tarafından arkeolojik kazı ve sondaj çalışmaları yapılmıştır.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.