Saklıkent Kayak Merkezi

Saklıkent Kayak Merkezi

Saklıkent Kayak Merkezi, Toroslar’ın Beydağları kısmında yer alan Bakırlı Dağı kuzey yamacına kurulu. Ilıman iklimiyle dikkat çeken merkez, Ekvator’a en yakın kayak merkezlerinden biri olma özelliği taşıyor.

Antalya’ya 45 km uzaklıktaki Saklıkent Kayak Merkezi’nde, 10 Aralık- 10 Nisan tarihleri arasında yaklaşık 120 gün, kaliteli kayak imkânı bulunuyor.

Yılın belli dönemlerinde aynı anda iki mevsim sloganı ile dikkat çeken merkezde, iklim koşullarına bağlı olarak şubat sonu ve mart aylarında, gündüz kayak öğleden sonra deniz keyfi yapmak mümkün.

Ortalama kar kalınlığı 100 – 200 cm. olan Saklıkent Kayak Merkezi’nin en yüksek noktası, 2550 metrelik Bubi Dağı’nın zirvesi. Zirvede kalınlık, zaman zaman 4 metreye ulaşıyor. Kayak alanları ise 2000- 2400 metre yüksekliklerde yer alıyor. Merkezde, sezon boyunca yaklaşık iki ay, güneşli ve pırıl pırıl bir gökyüzü, ziyaretçilerini bekliyor.

İştah açan ve zindelik veren tertemiz dağ havası, gözleri kamaştıran, sonsuzluk hissini yaşatan uçsuz bucaksız beyazlık ve huzurlu bir doğa, Saklıkent Kayak Merkezi’ni cazip bir rota haline getiriyor.

Merkezde, kayak yapmak isteyenler için profesyonel, orta derece ve amatör kayakçılara hizmet veren, kırmızı, siyah, mavi ve sarı olmak üzere dört adet kayak pisti hizmet veriyor. Kırmızı pist, sert virajlar ve dik yokuşlardan oluşuyor. Üst bölgesi kırmızı pist ile bağlantılı siyah pist, dik bir yamaç üzerine kurulu ve virajsız. Yumuşak eğimli mavi pist, orta derecede kayakçılar tarafından tercih ediliyor. Sarı pist ise eğitim amaçlı kullanılıyor. Ayrıca merkezde kayak dışında kızakla kaymak isteyenler için kızak pisti de bulunuyor.

Kayak yapmayı veya kızakla kaymayı tercih etmeyenler, karda zorlu bir yürüyüş yapmayı deneyebilir, açık havada mangal üzerinde ekmek arası sucuk keyfi yapabilir. Soğuk havayı geride bırakmayı dileyenler ise, kapalı mekânlardaki şömine başlarında, içeceklerini yudumlayarak veya manzarayı izleyerek harika bir gün geçirebilir.

Şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenleri, eşsiz atmosferiyle büyüleyen Saklıkent’te, yaklaşık 500 adet dağ evi yer alıyor. Bunun dışında pansiyon ve oteller de mevcut. Konforlu konaklama seçenekleri ile ziyaretçilerine seçkin bir tatil deneyimi sunan Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya’nın kış turizmi konusundaki potansiyelini güçlendiriyor.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.