Sıçan Adası

Sıçan Adası

Sıçan Adası, Antalya Kaleiçi Yat Limanı’na 10 km mesafede, Konyaaltı ile Beldibi arasında yer alıyor. Dalış tutkunlarının fazlasıyla ilgisini çeken ada, tekne ve yat turizminde de üs bölgelerden biri.

Ada, kıyıdan güney kısmına doğru inceldiği ve kuzeye doğru bakan bir sıçanı andırdığı için Sıçan Adası olarak adlandırılmış. Halk arasında da adada, teknelerden kaçıp üreyen sayısız sıçan olduğu, yıllardır anlatılan yaygın rivayetler arasında.

Sıçan Adası’nın sahile bakan batı yakası, maksimum 8 metre gibi sığ bir derinliğe sahip olup, dip yapısı genelde kumlu. Sıçan Adası’nın, en ilgi çekici bölümü ise, kayalık dip yapısı 22 metreye kadar inen kuzeydoğu yakası.

Sıçan Adası masmavi berrak denizi sayesinde dalış meraklılarını kendine çeken adanın doğusunda ufak bir mağaranın oluşu, özellikle bölgede ilk kez dalış yapan dalgıçlara, hiç beklenmedik hoş bir sürpriz yapıyor. Kayaları çok sivri ve kaygan olduğu için çıkılması zor olan adanın batı kısmında, Kemer Yolu’ndan bile fark edilebilen, uzun bir sur duvarı yer alıyor. Surların korsanlar tarafından inşa edildiği söylense de aslında kimler tarafından yaptırıldığına dair kesin bir kanıt bulunmuyor. Adanın, Sultan Mehmet Reşad döneminde, gemi barınağı olarak kullanıldığı da söyleniyor. Antalya’nın en çok martı barındıran bölgesi olarak bilinen Sıçan Adası’nda kıyılara yaklaşan ziyaretçiler, yüzlerce martının kanat sesleri ile karşılanıyor.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.