Side Sualtı Müzesi

Side Sualtı Müzesi

Side Sualtı Müzesi, Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Side beldesinde yer almaktadır. Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi tarafından projelendirilen Side Sualtı Müzesi, kıyıdan 1,5 mil açıkta ve ortalama 12- 20 metre derinlikte bulunan Türkiye’nin ilk sualtı müzesidir.

Dünyada kendi ekolünde ikinci sırada olan müze, Meksika’da yer alan, barındırdığı 400 heykelle birinci sırada bulunan Meksika Sualtı Müzesi’ni takip etmektedir.

Side Sualtı Müzesi’nin, 5 farklı temaya ayrılan, Türk heykeltıraşların yaptığı 117 parçadan oluşan koleksiyonu, denize dalış yapılarak yakından görülebilir. Müzeyi ziyaret edenlerin, profesyonel dalış sertifikasına sahip olması gereklidir.

Müzede yer alan heykeller, su altına uyumlu malzemeden imal edilmiştir.  Deniz canlılarına zarar vermeden, bulundukları ortamla bütünleşerek, adeta doğal bir resif görevi görürler.

Side Sualtı Müzesi ziyaretçiler, bambaşka bir deneyim yaşayacakları müzeyi ziyaretleri esnasında, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nın temsillerini, deniz tanrısı Poseidon’un üç buçuk metre uzunluğunda ve 50 ton ağırlığındaki dev heykelini, Apollon Tapınağı’nı, geçmişte Side’den ticaret amaçlı yola çıkan deve kervanlarını, Mevlana ve semazenlerini görebilir. Yine, Suriye savaşı esnasında ülkelerinden kaçarken denizde hayatını kaybeden çocuklar için tasarlanan çiçek bahçesini görmek, unutulmaz bir anı olacaktır. Dünyanın her yerinden dalış meraklılarının, ülkemizi tercih etmesini sağlayan, Antalya’nın adını turizmde her geçen gün daha çok duyuran Side Sualtı Müzesi, 2015 yılından bu yana 50.000 kişinin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamıştır.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.