Tarihi Elmalı Evleri

Tarihi Elmalı Evleri

Tarihi Elmalı Evleri bozulmamış tarihi dokusu, eski çarşıları, daracık sokakları ve arastalarıyla, misafirlerini eski zamanda bir yolculuğa çıkaran Elmalı ilçesi, Elmalı Dağı yakınlarında kurulan, köklü tarihsel geçmişi ile dikkat çeken bir yerleşim yeri. Geçmişle günümüzü buluşturan ilçe, iklimi, doğal güzellikleri ve asırlık sedir ormanlarının yanı sıra yıllara meydan okuyan karakteristik evleriyle de ünlü. 

Her geçen gün Elmalı’nın turizm potansiyelini artıran en az 500 yıllık tarihiyle geçmişe tanıklık ederek, bir dönemin yaşam tarzını ve kültürel dokusunu gözler önüne seren Tarihi Elmalı Evleri, çift cumbaları, eski tip pencere ve kapıları ve ahşap işçilikleri ile hayranlık uyandırıyor. Göz alıcı parlak renkleriyle ilçeyi donatan evler, ziyaretçilerine muhteşem bir seyir zevki sunuyor. Evlerin süslemelerindeki çiçek ve bitki motifleri ile altı köşeli yıldızlar, Anadolu kültürünü belirgin bir biçimde yansıtırken, inşalarında kullanılan ahşap malzemeler, yörenin doğal dokusuyla uyum sağlıyor.  Halen restorasyon çalışmaları süren Elmalı Evleri’nin en görkemlileri, bir açık hava müzesi niteliğindeki Tahtamescit Mahallesi’ndeki Aylar Sokağı’nda bulunuyor. Safranbolu ve Kastamonu evleri gibi günümüze kadar orijinalliğini yitirmeden gelebilen, otantik atmosferleriyle tarihe tanıklık eden evler, Elmalı gezisi sırasında mutlaka görülmesi gereken eserler arasında bulunuyor.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.