Tazı Kanyonu

Tazı Kanyonu

Manavgat ve Serik ilçe sınırları içerisinde yer alan Köprülü Kanyon Millî Parkı’nın 10 km kuzeyinde yer alan Tazı Kanyonu, bölgede yaşayan yerel halk tarafından uzun zamandır bilinse de 2017 yılında gezginler tarafından tesadüfen keşfedilen ve gün geçtikçe ününü artıran bir doğa harikası.

Tazı Kanyonu ile Antalya merkez arası 105 km Vadiye ulaşmak için önce Köprülü Kanyon Millî Parkı’na gelmek gerekiyor. Buradan, Beşkonak yönüne devam edip Selge yol ayrımını geçerek, Gaziler Köyü’ne doğru yaklaşık 8 km ilerledikten sonra, sağ tarafta Tazı tabelası görünüyor. Bu sapaktan içeri girerek 4 km daha devam edildiğinde, Gaziler Köyü’nün mezarlığına varılıyor. Burada araçları bırakıp, yaklaşık 1200 metre yürüdükten sonra kanyona ulaşılıyor.

Nefes kesen çarpıcı görselliği ve eşsiz atmosferi ile ziyaretçilerini görür görmez etkisi altına alan Tazı Kanyonu, her geçen gün daha çok kişinin gezi planlarına dahil oluyor.

Büyüleyici bir panoramik manzaraya sahip kanyon, fotoğraf ve doğa tutkunları için sıra dışı bir deneyim vaat ediyor. İki dağ arasından kalan 4 km uzunluktaki kanyonun genişliğinin 30- 50 metre, yan duvarlarının, 200- 400 metre yüksekliğinde olduğu söyleniyor.

Bilgelik Vadisi olarak da bilinen kanyonun çevresinde, doğal hayatın izlerini sürebilirsiniz. Tazı Kanyonu’nun da içinde yer aldığı Köprülü Kanyon Millî Parkı’nda; karakulak, tilki, geyik, yaban keçisi, vaşak, ayı, kurt, sansar, tavşan ve porsuk gibi memelilere, kaya kartalı, kızıl akbaba, kaya serçesi, kuyrukkakan, kaya sıvacısı, ebabil, kaya kartalı, taşkızılı, kızıl kiraz kuşu, gökardıç, kaya güvercini, yılan kartalı, kaya kırlangıcı, kaya kiraz kuşu gibi kuş türlerine rastlamak mümkün.

Florasıyla da zengin Tazı Kanyonu ve civarında, Toros Göknarı, karaçam, servi, ardıç, sedir ağaçları bulunuyor. Tazı Kanyonu’nda, doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık, kamp gibi aktiviteler yapılabiliyor. Kanyonun çevresinde gezilecek yerler arasında, Köprülü Kanyon Millî Parkı, Selge Antik Kenti, Tarihi Oluk Köprüsü ve Köprüçay bulunuyor. Bahar ve yaz mevsiminde, Köprüçay’da rafting yapmak da bir diğer seçenek.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.