Uçansu Şelalesi Gündoğmuş

Uçansu Şelalesi Gündoğmuş

Antalya’nın Gündoğmuş ilçesine bağlı Kayabükü Köyü’nün altındaki vadi içerisinde yer alan Uçansu Şelalesi, bölgede bulunan Çündere Deresi’nden dolayı, Çündere Şelalesi olarak da biliniyor. Şelale, Antalya merkeze yaklaşık 165 km, Gündoğmuş’a ise yaklaşık 24 km uzaklıkta.

Uçansu Şelalesi Gündoğmuş, üzerinde rafting yapılan Alara Çayı’na hayat veren şelale, bir kayanın ortasından yaklaşık 50 metre yükseklikten ve birkaç koldan coşkun şekilde dökülüyor. Şelaleyi besleyen su kaynağı, yalçın kayalıkların arasındaki 10 m2 büyüklüğünde bir mağaradan çıkıyor. Toroslar’ın barındırdığı gizli ve gizemli güzelliklerden biri olan şelale, ‘Ormanın İçindeki Saklı Cennet’ olarak tanınıyor. 

Uçansu Şelalesi, Akdağ ve Geyik Dağları’nın karlarının erimeye başlamasıyla birlikte, mart – haziran ayları arasında en görkemli görünümüne kavuşuyor. Ulu çınarlar ve el değmemiş bir ormanın içinden yaklaşık 70 kilometrelik yolculuğun sonunda sularını Manavgat’ta Akdeniz ile buluşturuyor.

1992 yılında, birinci derece doğal sit alanı ilan edilen Uçansu Şelalesi, zengin bitki örtüsüyle kaplı yeşilliklerinin arasından geçerek gidilen yolu, ziyaretçileri farklı güzelliklerle buluşturuyor. İlçe sakinlerinin hafta sonları günübirlik kaçış noktası olarak gördüğü şelale, bölgede tatil yapan yerli ve yabancı turistlerin de akınına uğruyor. Etkileyici görselliğiyle hem gözleri hem ruhu dinlendiren Uçansu Şelalesi’nin oluşturduğu doğal havuzda, yüzen balıkları seyredebilir, suyun huzur veren sesini dinleyebilir, fotoğraf albümünüze eşsiz fotoğraflar ekleyebilir, doğa yürüyüşleri ile çevreyi keşfedebilirsiniz. 

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.