Yukarı Düden Şelalesi

Yukarı Düden Şelalesi

Yukarı Düden Şelalesi, şehir merkezine 10 km uzaklıkta, Kepez ilçesi sınırları içerisindeki Şelale Mahallesi’nde bulunuyor. Antalya’nın görülmesi gereken doğal güzellikleri arasında ilk sıralarda yer alan şelale, çevresindeki mesire ve piknik alanları ile şehrin içerisinde yemyeşil bir vahayı andırıyor.

Büyük İskender’in bölgeden geçtiği sırada atlarına bu şelaleden su verdiği söyleniyor. Bu nedenle Düden Şelalesi, bazı kaynaklarda İskender Şelalesi olarak da geçiyor.

Görsel bir şölen sunan suyunun görüntüsü, oyuklarla kaplı gizemli mağarası ve daha birçok doğal güzelliği ile Antalya’nın cazibe merkezleri arasında yer alan şelalenin suları, yaklaşık 20 metre yükseklikten dökülürken etkileyici manzaralar oluşturuyor.

Düden Şelalesi, Antalya şehir merkezine göre daima daha serin olan şelaleyi gezerken büyüleyici bir atmosfere şahit olmanın yanı sıra, yeşillikler arasında kuş cıvıltılarını duyabilir, gürül gürül akan suyun rahatlatıcı sesini dinleyebilirsiniz. Şelalenin oluşturduğu doğal havuzlar, bambaşka bir görsellik sunuyor. Şelale içerisinde manzaraya karşı konumlanan restoranlar, kahvaltı mekânları mevcut. Dileyenler, kendi yiyecek içeceklerini getirerek bu benzersiz atmosferde piknik yapabiliyor. 

Bir doğa harikası olan Düden Şelalesi, içerisindeki antik kalıntılarla da tarihe ışık tutuyor. Şelale sınırları içindeki M.Ö. 2. ve 7. yüzyıla ait antik zeytinyağı işliği ve antik mezarlar, zamana meydan okumaya devam ediyor. Şelale, enfes güzelliği ile bazı filmler, diziler ve gelin- damatlar için stüdyoya ve sete dönüşüyor. Fotoğraf albümünüze renk katacak en estetik kareleri burada çekebilirsiniz. Cennetten bir köşe olarak nitelendirilen şelale, her yıl rutin şehir hayatından uzaklaşmak isteyen şehir sakinlerini ve yüz binlerce yerli/yabancı turisti ağırlıyor.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.