All on 4 İmplant Nedir?

All on 4 İmplant Nedir?

All on 4 İmplant nedir? Ağızdaki tüm dişlerin çeşitli sebeplerle kaybedilmesi sonucunda uygulanan tedavi yöntemlerinden birisidir. Bu uygulamada alt veya üst çeneye belirli aralıklarla yerleştirilen 4 adet İmplantların üzerine protez yapılır. Kolay ve kısa sürede sonuç veren bir tekniktir. Tedavi hastanın çene ve kemik yapısına bağlı olarak 2-3 seans sürmektedir.

All on 4 İmplant Kimlere Uygulanır?

Dişlerde oluşan tahribatların kurtarılamaz hale geldiği ve tam dişsizliğin söz konusu olduğu hastalara uygulanabilir. Kısa sürede sağlıklı dişlere ihtiyacı olan ve kemik gelişimini tamamlamış herkese uygulanabilir. Kemik durumunun uygun olmadığı, diş etinde ileri düzeyde problem olan kişilere ise uygulanmamaktadır.

All on 4 İlk Muayenede Ne Yapılır?

Tedavi için ilk önce ağız ve çene cerrahisi tarafından tomografi ve panoramik röntgen çekilir. Buna göre hastanın ağız içi durumunun işlem için uygun olup olmadığı değerlendirilir. Ayrıca tedaviye başlamadan önce varsa ağız içindeki problemler giderilir.

All on 4 İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

All on 4 İmplant nedir? İlk muayene sonrasında kişilerin ağız içi durumunda bir sıkıntı yoksa lokal anestezi ile olası dişleri çekilir. 4 adet implant belirli ölçü ve aralıklarla boşluklara yerleştirilir. Yerleştirilmiş implantlardan protez ölçüleri alınır ve geçici protezler yerleştirilir. 3 ay sonra ise kalıcı protezler yerleştirilerek işlem sona erer. All on 4 tedavisinde lokal anestezi kullanıldığı için işlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez.

All on 4 Tedavi Sonrası Ne Zaman Yemek Yenilebilir? Sıvı Tüketilebilir?

All on 4 İmplant tedavisinden yaklaşık 2 saat sonra aşırı sıcak ya da soğuk olmayan yiyecek ve içecekler tüketilebilir. Hasta 1 gün sonra iş hayatına/sosyal hayatına geri dönebilir.

All on 4 Tedavi Sonrası

All on 4 tedavisi sonrasında fazla olmayan ağrılar hissedilebilir. Bu durumda kişi hekimine danışıp ağrı kesici kullanabilir. Tedavi sonrası hassasiyet ve iyileşme süresi ortalama 7 gündür. Hasta tedavi sonrası ağız içi hijyenine özen göstermeli ve asitli içecek ile sigara kullanımından uzak durmalıdır. Her 6 ayda bir kontrole gidilmesi gerekir. Hijyen kurallarına dikkat edildiği sürece implant ömür boyu kullanılabilir.

All on 4 İmplant Tedavisinin Avantajları

 • Hastaların hızlı bir şekilde sağlıklı dişlere kavuşması sağlanır.
 • Kısa sürede estetik görüntü kazanılır.
 • Kişiye özel tasarlandığı için herhangi bir uyuşmama problemi olmaz.
 • Kısa sürede tamamlanması sebebiyle kişilerin yaşadığı sıkıntılar kısa sürede giderilir.

Konuşma, yeme-içme fonksiyonları hızla geri kazanılır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.