Çapraşık Dişlerin Tedavisi

Treatment-for-Crooked-Teeth
Çapraşık Dişlerin Tedavisi

Çapraşık dişlerin tedavisi hastaların daha çok estetik kaygılarla başvurmuş olduğu uygulamalardır. Özellikle ön dişlerde var olan çapraşıklıklar hem estetik olarak kötü görünür hem de ağız ve dudak arasında bazı sorunlara neden olabilir. Bu dişlerin düzeltilmesi için tercih edilen son derece önemli ve etkili yöntemler vardır. Bu tedaviler sayesinde, dişlerdeki çapraşıklık durumu düzeltilmekte ve daha düzgün bir diş görünümü elde edilmektedir.

Çapraşık Dişler Tedavi Edilebilir Mi?

Çapraşık diş tedavisi tabi ki mümkün olan bir durumdur. Yani sonuç olarak uzun yıllardır dişlerde var olan çapraşıklıklar ve aralardaki boşluklar çok rahat bir biçimde tedavi edilmektedir. Bu tedavilerin ayrıca son derece kolay olduğunu belirtmemiz gerekir. tabi ne kadar erken dönemlerde çapraşık diş tedavilerine başlanırsa o kadar faydalı olacaktır. Çocukluk döneminde dişlerin şekillenmesi çok daha kolay ve hızlı gerçekleşir. Bu yüzden de olabildiğince erken dönemlerde çapraşık diş tedavilerine başlanması önerilir.

Neden Dişler Çapraşık Olur?

Çapraşık dişlerin tedavisi daha çok genetik nedenlerle veya da süt dişlerine yeterince özen gösterilmemesi nedeniyle oluşur. Süt dişlerinin korunması ve zamanında düşmesi son derece önemlidir. Olası bir süt dişi çekimi sonrasında o dişin yerine koruyucu plaka yerleştirilmediğinde, dişler doğru şekilde çıkmayacaktır. Bu yüzden de çapraşık diş sorunu oluşacaktır.

Tedavi Yöntemleri

Çapraşık dişlerin tedavileri arasında en sık tercih edilen ve uygulanan tel tedavidir. Uzun yıllardır dişlerdeki şekil bozuklukları ve çapraşıklık nedeniyle bu teller kullanılmaktadır. Her yaştaki hasta için uygun olan bu tedavi şekli, çapraşıklık oluşmaya başladığında yapılırsa çok daha iyi olacaktır. Dişlerdeki çapraşıklığın nedeni iskeletsel ise ayrıca cerrahi uygulama da gerekebilecektir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte son yıllarda telsiz tedavi metotları da uygulanmaya başlamıştır. Telsiz ortodonti tedavileri sıklıkla tel görünümünden rahatsız olan yetişkinler için iyi bir yöntemdir.

Çapraşık dişlerin tedavisi için tercih edilen bir diğer önemli yöntem ise şeffaf diş plakları ve braketlerdir. Bu tedavi yöntemleri sayesinde de yine çapraşık dişlerde büyük oranda düzelme ve tedavi sağlanmaktadır. Sizin için en uygun çapraşık diş tedavisine doktorunuzu gerekli muayene sonrasında karar verecektir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.