Küretaj

dental-curettage-deep-cleaning
Küretaj

Küretaj hem çocuklarda hem de yetişkinlerde uygulanan bir tür temizlik işlemidir. Diş eti hastalıklarının ilerleyişini durdurmak ve tedavi etmek için; diş taşı temizliğinin yeterli olmadığı durumlarda derin bir temizlik sağlamak için yapılır. Yapılan temizleme işlemi sıklıkla diş taşı temizleme işlemi ile karıştırılabilir. Ancak küretajda çok daha derin ve etkili bir temizlik işlemi yapılır. Yapılan temizlik işlemi ile birlikte başta küretaj olmak üzere pek çok ağız ve diş sorunu da önlenmiş olur.  

Küretaj Nedir?

Küretaj nedir ve tam olarak nasıl bir işlemdir bilgi vermek istiyoruz. Diş köküne kadar ortalama 4-6 mm derinlerde bulunan enfeksiyonun temizlenmesi işlemidir. Diş ile diş etlerinin birleştiği alanlarda meydana gelen enfeksiyon, tartar ve plakların temizlenmesini sağlar. Özellikle pembe diş estetiği açısından son derece önemli ve gerekli bir işlemdir.  Genel olarak diş etlerinde meydana gelen kanama ve şişme şikayetlerinde bulunan hastalara uygulanır. Erken dönemde birçok hastalığın önlenmesine katkıda bulunur. Diş temizleme işlemleri ile asla karıştırılmamalıdır. Çünkü çok daha etkili ve komplike bir işlemdir. Lütfen uzman hekimlerimize danışın.

Küretaj İşleminin Avantajları

Küretaj uygulaması ile birlikte birçok önemli avantaj elde edilir. Gerekli durumlarda lokal anestezi de uygulanabilir. Yapılan küretaj işlemi ile birlikte elde edilen avantajlar aşağıdaki gibidir:  

 • Ağız ve diş sağlığının korunması sağlanır.  
 • Diş kayıplarının önüne geçilir.  
 • Diş eti sağlığının korunması sağlanır.  
 • Gerçekleşmiş olan enfeksiyonların temizlenmesi ve kurutularak tedavi edilmesi sağlanır.  
 • Genel olarak ağız ve diş sağlığı için etkili ve başarılı bir temizleme işlemi yapılır.  

Nasıl Yapılır?

Küretaj uygulaması için kişiler hazırlanır ve sonrasında hemen işleme başlanabilir. Tedavi için kişiler hazırlanır ve sonrasında hemen işleme başlanabilir. İşlem öncesi hastaya lokal anestezi uygulanır. Özel olarak geliştirilen cihazlar ve yöntemlerle birlikte Diş eti diplerine kadar temizlik sağlanır. İşlem sırasında özel ilaçlar da kullanılabilir. Böylece tedavi çok daha başarılı bir biçimde tamamlanmış olur. Son derece etkili ve faydalı bir işlem olması sebebiyle, mutlaka belirli aralıklarla tekrar yaptırılması gerekir. Lütfen uzman hekimlerimize danışın.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.