Lamine Veneer

lamineer-veneer
Lamine Veneer

Lamine Veneer diş kaplama ve protez yöntemlerinde en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Dişlerin estetik açıdan güzel görünmesi ve sağlıklı olması için bu protezler gereklidir. Yaprak porselen olarak da bilinen bu malzeme görünüş itibariyle dişin doğal yapısına çok uygundur. Bu yüzden de tedavi sonrasında dişler aynı kendi dişiniz gibi olur. Özellikle ön dişlerde yapılacak olan protez işlemlerinde daha çok lamine protezler tercih edilir.  

Lamine Veneer Nedir?

Lamine Veneer nedir ve neden tercih edilir birlikte inceleyelim. Öncelikle lamine metal içermeyen ve çeşitli uygulamalar sonrasında porselen hale getirilen bir kaplama malzemesidir. özellikle ön dişlerde yapılacak olan protez uygulamalarında bu tip daha zarif malzemeler kullanılır. Böylece dişin tekrar işlevselliğinin kazandırılmasının yanında ayrıca estetik görünümü de korunmuş olur. Bu işlemin yapılması için illa diş kayıplarının olması da gerekmez. Dişin estetik görünümünün beğenilmediği durumlarda da yine lamine protez uygulaması yapılabilir.  

Lamine Hangi Dişlere Uygulanabilir?

Lamine diş işlemleri pek çok durumda tercih edilen ve daha estetik diş hekimliği işlemleri arasına giren bir protez uygulamasıdır. Özellikle aşağıdaki durumlarda uygulanabilir:  

 • Dişlerde çok ciddi lekeler ve sararmalar olması halinde 
 • Ayrık dişlerin birleştirilmesinde 
 • Dişlerde var olan kırıkların ve aşınmaların tedavisinde 
 • Dokusu ve renkleri bozulmuş olan dolguların düzeltilmesinde 
 • Ön dişlerde çürük, darbe ve diğer unsurlara bağlı olarak oluşan doku kayıplarında 
 • Eğri ve çapraşık dişlerin tedavi edilmesinde  

Uygulama Aşamaları Nedir?

Lamina kaplama uygulamaları birçok farklı aşamadan geçirilerek yapılır. hastanın her şeyden önce işleme hazır hale getirilmesi gerekir. Bu aşama diş üst yüzeyinde temizlik işlemi yapılır. Aşındırma yapmadan ayrıca dişlerin kopyası alınır ve elde edilen ölçü neticesinde de porselen malzeme ile birlikte diş için uygun kalıplar oluşturulur. Hazırlanan lamineler, uygun bir ürün yardımı ile diş yüzeyine yapıştırılır ve işlem tamamlanır.  

Lamine veneer kaplama işleminde kişiye özel protezler üretilir. Bunun için son derece hassas bir biçimde ölçü alma ve alınan ölçülere göre de protezlerin üretilmesi sağlanır. Diş yüzeyine yapıştırılan lamineler son derece doğal ve güzel bir görünüme sahip olacaktır.  

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.