Şeffaf Plak Tedavisi

Invisalign-Treatment
Şeffaf Plak Tedavisi

Şeffaf plak tedavisi dişlerdeki şekil bozukluklarının ve çapraşık görünümün düzeltilmesi amacıyla yapılan ortodontik tedavidir. Telsiz diş tedavisi olarak da bilinen bu tedavi sayesinde çapraşık ve düzensiz dişler düzeltilirken rahatsız edici olan tel görünümü de engellenmiş olur. Kişiye özel olarak hazırlanan plaklar sayesinde, pek çok ortodontik sorun da düzeltilmiş olur. Son yıllarda oldukça tercih edilen bu tedavi yöntemi nedir ve nasıl uygulanır birlikte inceleyelim.

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Şeffaf plak tedavisi nedir sorusuna yanıt vererek başlamamız çok daha iyi olacaktır. Telsiz ortodonti, klasik olarak kullanılan porselen ve metal teller kullanılmadan, 3 boyutlu olarak hazırlanan şef plakların kullanıldığı bir ortodonti tedavisidir. Dişlerde var olan çapraşıklık, dişlerin yanlış kapanması ve aralıkların düzeltilmesi için tercih edilir. Dişlerdeki düzensizliklerin düzeltilmesi ve doğru noktalara oturtulması son derece önemlidir. Bu amaçla kullanılan en modern ve etkili yöntemlerden biri de şeffaf plak tedavisidir.

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları 

Şeffaf plak tedavi işlemi sağlamış olduğu birçok avantaj nedeniyle çokça tercih edilmektedir. Bilinen en önemli avantajlar aşağıdaki gibidir:

 • Yapılan tel tedavisinde, tel görünümü olmadığı için estetik açıdan rahatsız edici bir durum olmaz.
 • Plaklar dişlerde sabit değildir gün içinde istenildiği zaman çıkarılabilir ve takılabilir.
 • Normal tel tedavisinde dişlere uygulanan kuvvet fazla olduğu için rahatsız edici bir durum oluşur. Ancak şeffaf plaklarda böyle bir zarar söz konusu olmayacaktır.
 • Tel tedavilerinde, dudak tele sürtündüğü için bölgede tahriş meydana gelmektedir. Şeffaf plakalarda herhangi bir sorun olmayacaktır.
 • İstenildiğinde takılıp, çıkarılabildiği için ağız hijyeni de daha kolay sağlanmaktadır.
 • Şeffaf plaklar bazı özel durumlarda daha hızlı ve kolay sonuç verebilir.

Nasıl Uygulanır?

Şeffaf plak uygulaması yapılması için, öncelikli olarak ölçüler alınır ve alınan ölçüler doğrultusunda 3, boyutlu olarak plakalar üretilir. Dişlerin haftalık değişimleri doğrultusunda sürekli olarak plakalar yenilenir. Şeffaf plaka tedavileri sabır isteyen ve sürekli olarak kontrol edilmesi gereken bir tedavidir. Hasta belirli aralıklarla doktor kontrolüne gelir ve tekrar ölçüler alınır ve bu ölçü ile yeni plaklar hazırlanır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.