Diş Teli Tedavisi

Treatment-with-Dental-Braces
Diş Teli Tedavisi

Diş Teli tedavisi ortodonti alanında gerçekleştirilen ve dişlerin düzensizliklerinin düzeltilmesini sağlayan en önemli tedavidir. Estetik amaçlarla genelde başvurulan bu tedaviler sayesinde, dişlerin düzensizlikleri giderilir. Özellikle çapraşık dişlerin düzeltilmesi konusunda en çok başvurulan yöntem, tel tedavisidir. Uygulanan tedaviler sonucunda, dişlerin ve çenenin uygun hale getirilmesi ve bir uyum içinde olması sağlanır.

Diş Teli Nedir?

Diş teli tedavisi dişlerin çene ile uyumlu hale getirilmesi ve sıralamadaki hataların düzeltilmesi için dişlere yerleştirilen özel bir üründür. Kişiye özel olarak yapılan bu teller, dişlere yerleştirildikten sonra doğal bir akış içinde dişlerin aslında şekli değişir. Hastalar, diş teli hareket ederken ve dişleri düzeltirken hiçbir acı ve rahatsızlık hissi duymaz. Son derece rahat ve sizlere büyük konfor sağlayan bir işlemdir. Her yaştan insana diş teli uygulaması yapılabilir. Dişlerdeki uyumsuzluğu, boşluğu ve çapraşık görünümü etkili bir şekilde düzelten önemli bir tedavidir.

Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş teli tedavisi için uygulanan teller, belirli bir zaman için dişler üzerinde sürekli bir güç uyguladığı için bir süre sonra dişin aslında olması gereken noktaya oturtulmasını sağlar. Bu noktada diş tellerinin ne kadar sıkıldığı ya da nasıl konumlandırıldığı son derece önemlidir. Yeterince sıkı olmadığında hiçbir işe yaramayacaktır. Çok fazla sıkılması ve çok fazla güç uygulanması durumunda ise hem dişlere hem de dişleri çevreleyen dokulara zarar verilebilecektir.

Yapılan uygulamalar sonucunda dişlerin istenilen pozisyona getirilmesi için sürekli ancak hafif bir basınç uygulanmaktadır. Uygulama sırasında dişlere takılan ve delikli olan braketler ile teller yardımı ile tedavi sağlanır.

Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Diş teli tedavileri yapılırken hastaların bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekir. Bu süreçte özellikle dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Hastaların bu süreçte doktorun tüm talimatlarına ve önerilerine uyması gerekir.
 • Tel ilk takıldığında biraz ağrı hissedilebilir. Ancak bu tamamen geçici bir durumdur.
 • Diş teli tedavisi süresince hastaların bazı yiyecek ve içeceklerden uzak durması gerekir. özellikle sert yiyecekler, kuruyemişler, yapışkan ürünler ve asitli içecekler yasaktır.
 • Aynı zamanda dişlerini bu süreçte gelecek olan sert darbelere karşı da korumaları gerekir. Ağır sporlardan ve aktivitelerden diş teli tedavileri sırasında kaçınılması gerekir.
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.