Diş Taşı Temizliği

Dental-Scaling
Diş Taşı Temizliği

Diş taşı temizliği diş yüzeyinde oluşan plakların oluşturduğu diş taşlarının temizlenmesi için yapılan bir işlemdir. Dişlere iyi bakılmaması ve özellikle hijyeninin doğru sağlanmaması durumlarında sıklıkla diş plakları oluşabilir. Bu plakların içinde çeşitli bakteri oluşumları vardır. Plaklar temizlenmediğinde, içinde bulunan bakteriler ve mikroplar diş etlerine ve minesine zarar verebilir. Ayrıca plaklar zamanında temizlenmediğinde diş taşları oluşur. Diş taşı tedavilerinde, bu taşların temizlenmesi sağlanır.  

Diş Taşı Temizliği Nedir? 

Diş taşı temizliği nedir ve nasıl uygulanır merak edenler için bilgi vermek istiyoruz. Diş eti ile dişlerin birleştiği hat ve diş yüzeyinde oluşan tartarın temizlenmesi için yapılan uygulamadır. Bu temizlik işlemi sırasında özel aletler kullanılır. Diş üzerinde oluşan plaklar hem diş etine zarar verir hem de diş üzerinde hassasiyet oluşmasına neden olur. Diş eti iltihapları özellikle tartar nedeniyle ortaya çıkan önemli bir sorundur. Oluşan diş tartarları ayrıca bir süre sonra diş temizliğinin ve bakımının yapılmasını da engellemektedir.  

Diş taşı temizliği sayesinde, ağızda ve dişlerde pek çok rahatsız edici durumlara neden olan tartarların ve diş taşlarının temizlenmesi sağlanmaktadır.  

Diş Temizlik Nasıl Yapılır? 

Diş taşı temizlik işlemi öncelikli olarak evde yapılabilecek bir işlem değildir. Bu amaçla satılan ürünler veya cihazlar varsa bunlardan kesinlikle uzak durmanız gerekir. Diş taşı temizleme işlemi, uzman diş hekimlerinin yapması gereken bir işlemdir. Bu işlem sırasında özel olarak geliştirilen el aletleri ve cihazlar kullanılır. Kullanılan cihazlar sayesinde, diş yüzeyinde yer alan tüm plaklar ve taşlar temizlenir.  

Gerekli uygulamalar sonucunda diş taşları temizlenir ve sonrasında ise diş yüzeyine uygun bir cila sürülür. Bu amaçla da özel bir cila uygulanmakta ve diş yüzeyi pürüzsüz hale getirilmektedir. Böylece tekrar plak oluşumu da engellenmiş olmaktadır.  

Diş Taşı Temizliği Fiyatları  

Diş yüzeyinde oluşan plakların boyutuna göre değişir. Diş yüzeyinde ne kadar hasar varsa ve ne kadar çok uygulama yapılması gerekiyorsa, buna göre fiyatlandırma değişebilir. Ancak genel olarak çok maliyetli bir işlem değildir. Lütfen uzman hekimlerimize danışın.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.