Diş Eti Çekilme Tedavileri

Treatment-for-Gingival-Recession
Diş Eti Çekilme Tedavileri

Diş eti çekilme tedavileri hem estetik kaygılardan hem de kişinin bu durumdan kaynaklı olarak yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı başvurulan tedavilerdir. Diş etleri normal koşullarda belirli bir seviyede durur ve bu da dişin hem estetik görünümünü bozmaz hem de sağlıklıdır. Ancak bazı durumlarda diş etleri geriye doğru çekildiği için hastalar hem görüntüden rahatsız olur hem de bu dişler ve diş etleri için sağlık bir durum değildir. Bu yüzden de tedavi edilmesi gereken sorunlar arasında yer alır.  

Diş Eti Çekilme Tedavisi Nedir? 

Diş eti çekilme Tedavileri diş etinin belirli nedenler doğrultusunda olması gereken seviyeden daha aşağıda olmasıdır. Sağlıklı ve normal olan diş etlerinde, diş kök yüzeyi çok fazla ortaya çıkmayacaktır. Diş etinin çekilmesi ile birlikte diş üzerinde diş kökleri daha fazla görünür hale geldiği için estetik olarak kötü görüntü ortaya çıkar. Diş etlerinin çekilmesinin en önemli nedenleri arasında dişlerin hatalı bir şekilde fırçalanması, kalem ısırma ve gıcırdatma sorunları gelir. Bunlara ek olarak dişlerdeki yapısal sorunlar da yine diş eti çekilmesine neden olabilecektir.  

Diş Eti Çekilmesi Nasıl Anlaşılır? 

Diş etlerinde çekilme durumu bazen çok belirgin bir şekilde olurken bazen de hastalar tarafından fark edilmez. Özellikle çekilmenin başlangıcında, hastalar çoğunlukla diş çekilmesini fark edemeyebilir. Diş hekimleri tarafından yapılan muayeneler sonucunda ise diş eti çekilmesi çok daha net bir şekilde teşhis edilebilir. Diş eti çekilmesi ile birlikte kişilerde herhangi bir çürük olmasa dahi soğuk ve sıcak şeylere karşı yüksek hassasiyet oluşabilir. Özellikle asitli gıdalara karşı hastalarda duyarlılık görülür. Böyle durumların varlığı söz konusu ise sizler de diş hekimlerine başvurabilir ve diş eti çekilmesi ile ilgili detaylı muayene olabilirsiniz.  

Diş Eti Çekilmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Diş eti çekilmesi tedavisi için hastaların mutlaka alanında uzman hekimlere ve kliniklere başvurması gerekir. Ne kadar erken teşhis edilir ve tedaviye başvurulursa o kadar az zarar söz konusu olacaktır. Yapılan muayene de öncelikle diş eti çekilmesinin nedeni bulunacak ve sonrasında ise o nedenler ortadan kaldırılacaktır. Sonrasında ise diş etinin çekilme miktarına göre uygun bir şekilde koruyucu ve onarıcı tedaviler uygulanacaktır.  

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.