Gülüş Tasarımı

Smile-Design-Antalya-Smile-Designs
Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı nedir ve tam olarak dişlerde nasıl bir görünüm sağlar konusu, son yıllarda daha fazla merak edilmeye başlamıştır. Estetik diş hekimliği tedavileri arasında yer alan gülüş tasarımları, kişilerin daha estetik ve güzel görünen dişlere sahip olmasını sağlar. Dişlerin estetik görünümlerini olumsuz etkileyen pek çok durum söz konusu olabilir. Çarpık, ayrık dişler, çürükler ve doğru boyutlu olmayan dişler, sararmış dişlere sahip olmanıza neden olur. Bu durumun sizleri mutsuz etmesini ve gülüşlerinizi olumsuz etkilemesini istemiyorsanız, yapmanız gereken alanında uzman bir diş hekimi ile görüşmek ve gülüş tasarımı yaptırmaktır.

Gülüş Tasarımı Nedir? 

Gülüş tasarımı çeşitli sebeplerle estetik gülüşü bozan dişlere yapılan çeşitli uygulamaların bütünüdür. Dişler hem boyut hem dizilim açısından estetik bir görünüme sahip olmalıdır. Aksi halde yani yeterince estetik görünmediğinde gülüşlerinizi saklamak zorunda kalabilirsiniz. Estetik diş hekimliği kapsamında yapılan gülüş tasarımı sayesinde, estetik gülüşü bozan diş kusurları ve diş eti sorunları düzeltilir. Dişlerin olabildiğince doğal ve aynı zamanda da estetik açıdan kötü görünmemesi gerekir. Bu amaçla gülüş tasarımı ve bu tedavi içinde bir dizi estetik işlem yapılır.

Gülüş Tasarımında Hangi İşlemler Yer Alır? 

Gülüş tasarımları tedavisinde hastanın estetik bir gülüşe sahip olmasını engelleyen pek çok sorun ortadan kaldırılır. Kişilerin estetik görünümünü etkileyen sorunlar farklı olabileceği için aslında gülüş tasarımları kişiye özel yapılır. Kişilerin nasıl bir gülüş istediklerine göre bile yapılacak olan işlemler değişir. Bu kapsamda genel olarak yapılan işlemler ise şöyledir:

 • Öncelikli olarak görünümü ve diş sağlığını olumsuz etkileyen çürük diş ve diş eti hastalığı varsa bunlar tedavi edilir.
 • Diş beyazlatma yapılır.
 • Diş eksikliği varsa implant gibi yöntemlerle eksik dişler tamamlanır.
 • Dişin daha estetik ve aslında birbirleriyle uyumlu görünmesi için porselen veya zirkonyum kaplamalar yapılır.
 • Ortodontik bir sorun varsa tel tedavisi gibi yöntemler uygulanır.

Estetik gülüş için yapılacak olan tedaviler herkese aynı şekilde uygulanmaz. Genel olarak dişlerde estetik görünümü olumsuz etkileyen unsurlara ve faktörlere göre yapılacak olan uygulamalar da değişiklik gösterecektir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.