Ortodonti

Orthodontics
Ortodonti

Ülkemizde çene cerrahisi olarak bilinen ve diş, çene ve yüzün genelindeki bozuklukların teşhis ve tedavisinde başvurulan bir bölümdür. Özellikle küçük yaşlardan itibaren başvurulması gereken bu bölüm sayesinde ağız, çene ve diş sağlığının korunması sağlanır. Özellikle dişlerde çene yapısından kaynaklı olarak ortaya çıkacak estetik ve işlevsel sorunların engellenmesi sağlanır. Ortodonti sorunlarına olabildiğince erken dönemlerde başvurulması gerekir. İlerleyen yaşlarda bu alana giren sorunların tedavisi çok daha zorlaşmaktadır.

Ortodonti Nedir? 

Ortodonti nedir ve tam olarak hangi tedavileri içine alır birlikte inceleyelim. Özellikle çene ve diş bozukluklarının ve bunlara bağlı olarak oluşan sorunların tedavi edilmesinde görevli bilim dalıdır. Küçüklük döneminden itibaren çocuklarda özellikle çene gelişimi konusunda bazı sorunlar olabilir. Bu sorunların düzeltilmesi ve ilerleyen dönemlerde de ortdontik bozuklukların farklı sorunlara neden olmaması için bu bölüme başvurulur. Dişlerdeki çapraşıklık ve kapanış engelleyen düzensizlikler özellikle ortodonti tedavileri ile düzeltilmektedir. Ortodonti tedavileri, diş hekimliği eğitimine ek olarak 4 yıl ortodonti uzmanlık eğitimi alan ve ortodontist unvanına sahip olan kişiler tarafından yapılır.

Neden Ortodontik Tedavilere Başvurulmalı? 

Ortodontik tedaviler için diş hekimlerine başvuran hastaların büyük bir çoğunluğu estetik kaygılar sebebiyle bunu yapar. Ancak ortodontik sorunlar aslında estetik kaygıların ötesinde daha birçok soruna neden olur. Özellikle dişlerde görülen çapraşıklıklar, birçok estetik probleme neden olmaktadır. Özellikle Malokluzyon ismi verilen kapanış problemi yüzünden hem estetik olarak kötü görünüm söz konusu olur hem de kişiler için konuşma ve çiğneme sorunları ortaya çıkar. Bunun yanı sıra ortodonti tedavilerine başvurulmalı çünkü:

 • Çapraşık dişlere sahip olan bireylerde ağız hijyeninin sağlanması çok daha zordur. Bu yüzden de diş çürümeleri daha fazla görülür.
 • Ortodontik sorunlar nedeniyle eklem kemiklerine tam olarak yeterli baskı uygulanmaz. Bu da bazı işlevlerin tamamen yerine getirilememesine neden olur.
 • Üst çenesi normalde olması gerekenden önde olan çocuklarda, bu sorun düzeltilmediğinde alınan darbelerde daha fazla zarar görme riski ortaya çıkar.

Ortodonti tedavileri ile birlikte hem estetik sorunlar hem de ağız ve diş yapısının işlevini etkileyen olumsuz durumlar düzeltilebilmektedir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.