Diş Çekimi

Tooth-Extraction
Diş Çekimi

Diş çekimi diş hekimleri ve ağız cerrahı olarak görev alan kişilerin gerçekleştirdiği bir işlemdir. Lokal anestezi altında yapılan bu işlem, genel olarak diş dokusunun kökten ayrılması için cerrahi müdahale edilmesidir. İşlevini yitiren veya çürüme nedeniyle tamamen dokusunu kaybeden dişlere yapılan işlemdir. Diş çekim işlemlerinde, lokal anestezi kullanıldığı için hastalar hiçbir acı hissetmez. Birçok kişi diş çektirmekten çekinmekte ve genel olarak bu amaçla diş kontrollerine gitmek istememektedir. Aslında diş çekim işleminde korkulacak ya da endişe edecek herhangi bir durum söz konusu değildir.

Diş Çekimi Nedir? 

Dişler, çene kemiğine çeşitli bağlantılarla bağlıdır. Gerekli durumlarda dişin çene kemiğinin yuvasından cerrahi müdahale ile birlikte çıkarılmasıdır. En basit ifadeyle lokal anestezi altında, ağız içinde yer alan dişlerin yerinden çıkarılması işlemidir. Bu işlem sırasında özel cihazlar kullanılır ve olabildiğince hızlı bir şekilde dişin yuvasından çıkarılması gerekir. Aksi durumda diş kökü içinde, diş parçaları kalabilir. Alanında uzman diş hekimleri aracılığıyla yapılan diş çekim işlemlerinde, herhangi bir sorun olmayacaktır.

Dişler Neden Çekilir? 

Bu tedavi zaman zaman hem yetişkinlerde hem de çocuklarda başvurulan bir işlemdir. Temel olarak süt dişleri zaten kendiliğinden düşer ya da bazı durumlarda diş hekimi aracılığıyla çekilir. Süt dişlerinden sonra çıkan dişlerin ise aslında ömür boyu kullanabilmesi beklenir. Ancak çoğunlukla birçok kişinin sabit dişlerinde çürüme ve diğer deformeler meydana gelebilir. Örneğin; Çarpma sonucu, tedavisi mümkün olmayacak şekilde kırılan dişler veya İleri derecede dişeti iltihabı nedeniyle sallanan dişler. Bunların olması halinde yapılması gereken de öncelikle dişi kurtarmaya yönelik tedavilerdir. Aksi durumda mutlaka gerekli görülürse çekim yapılmalıdır. Özellikle çürüyen dişlerde, diş çekimi yapılmaması halinde komşu dişlerin de çürümesi muhtemeldir.

Tedavi Nasıl Yapılır? 

Diş çekimi tedavisi için uzman diş hekimleri öncelikle lokal anestezi uygular. Yapılan lokal anestezi sonucunda da bölgede uyuşma olduğu için tedavi sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Gömülü dişlerde sadece daha zorlu ve detaylı işlem yapılması gerekir. Gömülü dişlerin çekiminde, genel anestezi de uygulanabilmektedir. Lütfen uzman hekimlerimize danışın.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.