Diş Beyazlatma

Teeth-Whitening
Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma nedir ve dişler için bu işlemin herhangi bir olumsuz etkisi var mı konusu, estetik gülüşlere sahip olmak isteyen hastaların merak konusudur. Dişler zamanla ve çeşitli faktörlere bağlı olarak sararır. Sararan dişler de estetik açıdan çok kötü görünür. Özellikle temiz olmasına karşın hem pis hem de bakımsız görünür. Dişlerde meydana gelen sararmaların ve diğer renk değişimlerinin giderilmesi önemlidir. 

Nedir? Neden Yapılır?

Diş Beyazlatma çeşitli nedenlerle sararan dişlerin doğal bir beyaz görünüme kavuşması için çeşitli işlemler uygulanmasıdır. Kişinin doğal kendi diş rengi beyaza çok yakın bir renktir. Ancak tam olarak çiğ bir beyaz renge sahip değildir. Gündelik hayatta yapılan aşırı kahve ve çay içmek, sigara kullanmak ve ağız, diş hijyenini sağlamak dişlerin sararmasına neden olur. Yapılan diş beyazlatma uygulamaları ile birlikte dişin tekrar eski doğal beyaz rengine kavuşturulması sağlanır. Tercihe göre daha beyaz hale de getirilebilir. Ancak diş rengi doğallıktan uzaklaştıkça kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır.  

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma yöntemleri arasında sizlere önerebileceğimiz hem güvenilir hem de doğal yöntemler vardır. Günümüzde ne yazık ki evde diş beyazlatma uygulaması adı altında satılan hem bir işe yaramayan hem de diş sağlığını olumsuz etkileyen ürünler vardır. Dişlere yapılacak her müdahale gibi mutlaka uzman diş hekimleri tarafından yapılmalıdır. Bu amaçla uygulanan ve son derece etkili olan, profesyonel işlemler ise şöyledir: 

 • Ağartma (bleaching): Diş hekimleri tarafından uygulanan ağartma işlemi, çeşitli kimyasal yardımları ile dişlerdeki sararmaların giderilmesini sağlar. Dişlerde içsel nedenlerle meydana gelen sararmaların ve renk değişimlerinin düzeltilmesinde oldukça hızlı ve etkili bir işlemdir.  
 • Aparat (tray) Uygulaması: Hem profesyonel hem de evde uygulanan bir yöntemdir. Çeşitli maddeler jel hale getirilir ve sonrasında da kişiye özel kalıplarda üretilen aparatlarla dişlere uygulanır. Ortalama 30 dakika ile 1 saat arasında uygulanan bu aparatlar sayesinde, dişlerde beyazlama sağlanır.  

Diş beyazlatma uygulaması için mutlaka bir ağız ve diş sağlığı kliniğine başvurulması ve burada uygulanacak olan profesyonel işlemlere başvurulması gerekir.  Lütfen uzman hekimlerimize danışın.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.