Sabit Hareketli Protezler

Fixed-removable-dentures
Sabit Hareketli Protezler

Sabit hareketli protezler pek alışık olunmayan tedavilerden biridir. Bilindiği üzere hareketli protezler, kişilerin istedikleri zaman çıkarabildiği ve takabildiği protez türleridir. Sabit protezlerin yapılamaması durumunda başvurulan seyyar protezlerdir. Ağız içinde, protezin sabitlenebileceği herhangi bir diş kökü olmaması veya da yetersiz olması halinde uygulanır. Bu protezin aynı zamanda sabit olan türleri de vardır. Kişilerin diş etlerinin bir bölümüne sabit bir bölümüne ise hareketli protez uygulanabilir. Bu aslında bütüncül olarak ele alınması gereken bir tedavi işlemidir.  

Sabit Hareketli Protez Nedir?

Dişlerde meydana gelen çürük ve travmalarla beraber oluşan diş kayıplarının giderilmesine yönelik hem sabit hem de hareketli olarak kullanılan protezlerdir. Bu protezler sayesinde, hastalar kalıcı diş kaybı yaşamış olsa bile sorun yaşamadan protezleri ile birlikte dişlerin yapması gereken işlevleri yerine getirebilmektedir. Birçok kişi hareketli protezlerin genel olarak takılıp çıkarılmasına alıştığı için doğal olarak sabit hareketli protez uygulaması nasıl sabit oluyor diye düşünmektedir. Özel bir sistemle üretilmiş olmasından kaynaklı olarak, protezler bu şekilde hem sabit hem de hareketli olabilmektedir. Bu konuda daha fazla bilgi almak için, diş hekiminizle görüşebilirsiniz.  

Avantajları

Hareketli protez sabit veya normal olması durumunda da benzer avantajlar sağlar. Bu elde edilen avantajlar aşağıdaki gibidir: 

 • Hastanın istediği zaman protezi çıkarması ya da çıkarmaması gibi avantajları vardır.  
 • Kalıcı diş kayıplarında, protez uygulamaları ile birlikte tekrar çiğneme gibi aktivitelerin kolaylıkla yapılması sağlanır.  
 • Sabit hareketli protezlerde hastaların estetik olarak rahatsız oldukları diş eksiklikleri de giderilmektedir.  
 • Protez sayesinde, pek çok kişi aslında kalıcı diş kayıplarının getirmiş olduğu dezavantajları yaşamamaktadır.  

Fiyatları

Sabit hareketli protez fiyatları kaç adet diş için uygulanacak ve nasıl bir malzeme kullanılacak ise buna göre belirlenir. Bu işlem için kullanılan malzemeler kalite bakımından birbirlerinden ayrılır. Ne kadar kaliteli ve iyi bir malzeme kullanılırsa da o kadar etkili ve uzun süreli bir tedavi sağlanacaktır. Fiyat ve işlem detayları hakkında bilgi almak için muayene olmanız daha iyi olacaktır.  

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.