Diş Beyazlatma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Diş Beyazlatma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Diş beyazlatma hakkında bilinmesi gerekenler ile ilgili olarak sizlere pek çok detaydan bahsedebiliriz. Diş beyazlatma işlemi bilindiği üzere dişlerinin zamanla renginin sararması ile birlikte başvurulan bir yöntemdir. Dişin eski beyaz rengine getirilmesi için, diş renginde açılma sağlanır. Diş beyazlatma işlemi bir kozmetik işlemdir ve hakkında bilinmesi gereken de çok fazla detay vardır. Daha önce diş beyazlatma işlemi yaptırmamış ya da yapılan işlemden memnun kalmamış kişiler için, diş beyazlatma hakkında bilinmesi gerekenler neler bahsetmek istiyoruz.  

Diş Beyazlatma Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?  

Diş beyazlatma hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir merak edenler için madde madde en çok sorulan ve merak edilen konulardan bahsetmek istiyoruz. Diş beyazlatma öncesinde mutlaka bilinmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:  

Profesyonel ve Evde Yapılan Beyazlatma 

Diş beyazlatma işlemi için profesyonel ve evde yapılan beyazlatma olarak iki ayrı seçenek vardır. Her ikisi de diş hekimi kontrolünde yapılır. Profesyonel diş beyazlatma klinikte yapılırken ve daha hızlı sonuçlar elde edilirken, evde diş beyazlatma ise çeşitli ürünlerle birlikte daha uzun sürede sonuçlar verir.  

Diş Sağlığı Durumu 

Diş beyazlatma işlemi öncesinde, mutlaka diş sağlığınız kontrol edilir ve eğer diş beyazlatma işlemlerine engel olabilecek çürük, diş eti sorunlar vesaire varsa bunlar tedavi edilir.  

Diş Hassasiyeti 

Diş beyazlatma işlemlerinde, işlem sonrasında geçici bir süre hassasiyet oluşabilir. Diş hassasiyeti son derece normaldir. Yalnızca aşırı ve uzun süreli olması halinde, diş hekiminize başvurmanız gerekir.  

Sonuçlar ve Kalıcılık 

Diş beyazlatma sonuçları kişiden kişiye değişir. Kişinin sigara içmesi, yeme içme alışkanlıklarının olması gibi etkiler, kalıcılığı olumlu ya da olumsuz etkileyebilir.  

Diş Eti ve Çevresi Koruma 

Diş beyazlatma işlemleri sırasında en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri diş eti ve çevresinde yer alan yumuşak dokuların korunmasıdır. Diş hekimleri bu konuda gerekli önlemleri almaktadır.  

Uzun Dönemde Bakım 

Beyazlatma işlemi sonrasında dişlerin uzun dönemde koruma ve bakıma ihtiyacı vardır. Bunun için düzenli olarak bakımlarının yapılması, sigara ve aşırı kahve tüketiminin azaltılması gerekir.  

Diş beyazlatma hakkında bilinmesi gerekenler ile ilgili sizlere en önemli bilgilerden bahsettik. Sizler de diş beyazlatma işlemi yaptırmak istiyorsanız, bu bilgiler sayesinde daha etkili ve kalıcı işlemler sağlayabilirsiniz.