Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal Tedavisi Nedir? Kanal tedavisi nedir ve hangi durumlarda uygulanmalıdır sorusu, birçok hasta tarafından merak edilmektedir. Uzun yıllardır ağız ve diş sağlığı tedavileri arasında son derece önemli bir yere sahip olan kanal tedavileri, diş kayıplarının önlenmesi için yapılır. Hem hastalar hem de uzman doktorlar açısından her zaman öncelik daimî dişlerin korunması yönündedir. Dişlerin çürümesi veya kırılması durumunda, kalıcı olarak diş kaybı yaşanmaması için mutlaka kanal tedavisine başvurulması gerekir.

Kanal Tedavisi Nedir? Neden Önemlidir?

Kanal Tedavisi Nedir? Kanal tedavisi veya da endodontik tedavi, birçok nedenle iltihaplanan ve enfekte olan diş köklerinin temizlenmesi ve bölgedeki sinirlerin yok edilmesi şeklinde uygulanan tedavilerdir. Enfekte olan pulpa dokusu hem ağrı yapar hem de burada enfeksiyon dişlerin tamamen çürümesine neden olur. Yapılan kanal tedavileri ile bu bölgedeki enfeksiyon temizlenir ve daha sonrasında da o bölgeye dolgu maddesi yerleştirilir. Tüm bu süreç boyunca yapılan tüm işlemlere kanal tedavisi ismi verilmektedir. Bu uygulama daha çok çürüyen, çeşitli nedenlerle diş köklerinin etkilendiği durumlarda uygulanan bir işlemdir. Tedavinin temel olarak amacı, dişlerin fonksiyonlarının yerine getirilmesi ve diş kayıplarının önlenmesidir.

Endodontik Tedavi Hangi Durumda Uygulanır?

Endodontik tedavi diş köklerinde oluşan çürüklerin, sinirler yardımı ile diş yüzeyine ulaşmasını engellemek için yapılır. Diş köklerinde bulunan ve önemli işlevleri olmayan sinirler, yapılan tedavi ile hasar görür. Bu hasar sonucunda da sinirler yardımı ile enfeksiyonun yayılımı engellenir. Kanal tedavileri genel olarak dişlerin korunmasına yönelik olarak uygulanan bir tedavidir. Ağız içinde herhangi bir bölgede diş kaybı olması durumunda, o bölgenin aktif olarak kullanılması engellenir. Buna ek olarak diş kayıpları olduğunda ayrıca çene kemiğinin de erimesi gibi bir durum söz konusu olabilmektedir.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kanal tedavi uygulaması için öncelikle kişinin diş yapısının ve çürüğün boyutunun seviyesine göre, tedavi uygulanabilir mi buna bakılır. Her çürük durumunda yapılabilecek bir işlem değildir. Hasta bu tedavi için uygunsa, lokal anestezi ile işlem yapılmaktadır. Öncelikle diş köklerindeki çürük ve enfeksiyon temizlendikten sonra bölgedeki sinirler üzerinde de işlem yapılmaktadır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.