Kanal Tedavisi

Root-Canal-Treatment
Kanal Tedavisi

Çürüyen ve enfekte olan dişlerde bu çürümenin artış göstermemesi ve diş kaybının yaşanmaması için tercih edilen bir tedavidir. Diş kayıplarının önlenmesi, ağız ve diş sağlığı hekimliğinde en önemli konuların başında gelir. Hem doktorlar hem de hastalar mümkün olduğunda diş kaybının yaşanmamasını ister. Bu amaçla da kanal tedavisi gibi önemli ve etkili yöntemlere başvurulur. Endodonti tedavileri olarak bilinen kanal tedavi yöntemi hem yetişkinlerde hem de çocuklarda uygulanır.

Nedir? 

Kanal tedavisi nedir ve neden bu kadar önemlidir birlikte inceleyelim. Dişlerde meydana gelen çürüklerin ve enfeksiyonların, diş minesinin köküne kadar ilerlemesini engellemek ve dişi kurtarmak için yapılan tedavidir. Bu amaçla diş kökünde yer alan sinirler tahrip edilir ve sinirler aracılığıyla çürüğün yayılımı engellenir. Dişlerde meydana gelen çürükler ve enfeksiyonlar, dişlerde zamanla hem kalıcı kayıplara hem de aynı zamanda çok şiddetli ağrılara neden olabilir. Diş sinirlerinde meydana gelen iltihaplanma ve çürükler, rahatsız edici ağırlara neden olur. Kanal tedavisi ile birlikte bu ağrılardan kurtulmak ve diş kaybını önlemek mümkündür.

Kanal Tedavisi Avantajları

Kanal tedavi sayesinde, pek çok hasta son derece önemli avantajlar elde eder. Bu sebeple zaten kanal tedavisinin oldukça yaygın olduğunu belirtebiliriz. Alanında uzman bir hekim ve tam donanımlı bir klinik aracılığıyla yapılan kanal tedavisinin en önemli avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Dişlerde meydana gelen çürük ve iltihaplanma nedeniyle, çok şiddetli ağrılar olur. Bu tedavi acının giderilmesini sağlar.
 • Kanal tedavisiyle dişleriniz yerinde kalır ve uzun yıllar sorunsuz bir şekilde diş kullanılmaya devam edilir.
 • Diş kayıplarında implant ve köprü gibi tedavilere başvurulması gerekir. Bu da hem daha zor hem de daha maliyetli bir tedavidir.

Diş kanal tedavisi ile sizler de dişlerinizdeki acı hissinden ve dişlerinizi tamamen kaybetme riskinden kurtulabilirsiniz.

Fiyatlandırma?

Dişlerde çürümenin boyutuna ve kaç diş üzerinde kanal tedavisinin yapıldığına göre belirlenir. Ayrıca kanal tedavisi sonrasında uygulanan dolgu malzemesine ve kalitesine göre de yine ücretlendirme değişecektir. Bu konuda daha fazla bilgi almak için öncelikle muayene olmanız çok daha iyi olacaktır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.