1 Günde İmplant Nedir?

1 Günde İmplant Nedir?

1 Günde İmplant Nedir? Aynı gün içerisinde kaplama ve İmplantların yapılması işlemine 1 Günde İmplant denir. İşleme başlanmadan önce hastanın sağlık durumu incelenir. Hastanın çene kemiğinin İmplanta uygun olup olmadığı değerlendirilir.  Kişilerin hızlı bir şekilde sağlıklı dişlere kavuşmasını sağladığı için sıklıkla tercih edilir.

1 günde implant tedavisi tek diş, birden fazla diş ve tüm ağız diş eksikliğinde uygun kemik yapısı bulunan herkese uygulanabilir. Tedavi tek seanstan oluşmaktadır ve işlem süresi bir gündür.

1 Günde İmplant ilk muayenede ne yapılır?

Öncelikle ilk muayene sırasında röntgen ve tomografi alınarak hastaya uygun planlama yapılır. Kişinin ağız içinin işlem için uygun olup olmadığı değerlendirilir.

1 Günde İmplant tedavisi nasıl yapılır?

1 Günde İmplant tedavisinde cerrahi işlem olan İmplantlar, diş çekimi sonrasında yerlerine yerleştirilir. Bu uygulama süresi implant sayısı ve vakanın zorluğuna göre değişmektedir. Sonrasında geçici dişler hastanın ağız içine yerleştirilir. Ölçüsü alınmış dişler yapıldığında kalıcı olarak yapıştırma gerçekleştirilir. Tedavi esnasında lokal anestezi kullanıldığı için herhangi bir ağrı hissedilmez.

1 Günde İmplant tedavisi sonrası ne zaman yemek yenilebilir? Sıvı Tüketilebilir?

1 Günde İmplant Nedir? Tedaviden ortalama 2 saat sonra çok katı olmayan yiyecekler ve aşırı sıcak ya da soğuk olmayan sıvılar tüketilebilir. Hasta 1 gün sonra iş hayatına/sosyal hayatına geri dönebilir.

1 Günde İmplantın Avantajları

 • 1 Günde İmplant tedavisi ile kısa sürede sağlıklı dişlere sahip olur.
 • Kişiler günlük yaşantılarına kolaylıkla devam ederler.
 • Estetik görünüm kolaylıkla sağlanır.
 • Kişinin konuşma ve yeme-içme fonksiyonlarını hızlı bir şekilde tekrardan kazanmasına yardımcı olur.
 • Temizlemesi oldukça kolaydır.
 • Doğal diş görüntüsü sağlar.
 • İyileşme sürecinin kısa olması sayesinde kişiler sosyal hayatlarına daha kolay uyum sağlar.

Tedavi sonrasında neler yapılmalı?

İmplant tedavisi sonrasında hasta ağız içi hijyenine dikkat edilmeli ve asitli içecek, sigara, sert ve kabuklu besinlerin kullanımından uzak durulmalıdır. Tedavi sonrasında fazla olmayan ağrılar hissedilebilir. Bu durumda kişi hekimine danışıp ağrı kesici kullanabilir. Tedavi sonrası hassasiyet süresi ve tam iyileşme süresi yaklaşık 7 gündür. Ayrıca İmplantların ömür boyu kullanımı bulunmaktadır. Ancak bunun için ağız hijyenine dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle tedaviden bir hafta sonra, daha sonra da 6 ayda bir kontrole gidilmelidir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.