Antalya Deniz Biyolojisi Müzesi

Antalya Deniz Biyolojisi Müzesi

Antalya Deniz Biyolojisi Müzesi Türkiye’nin ve Akdeniz’in renkli su altı yaşamını Antalyalılara ve turistlere tanıtmak, nesli koruma altındaki deniz canlılarını yakından görmek, Türkiye’nin biyolojik zenginliklerinin daha geniş kitlelerce anlaşılmasını sağlamak ve deniz kültürünü benimsetmek amacıyla kurulan Türkiye’nin ilk Deniz Biyolojisi Müzesi, 2014 yılından bu yana, Kaleiçi Yat Limanı’ndaki iki katlı eski PTT binasında, her yaş grubundan ziyaretçilerini ağırlıyor.

Antalya Deniz Biyolojisi Müzesi yaklaşık 100 m2’lik alanda kurulu müzede, 9 tür köpek balığı, 10 tür yassı köpek balığı, yaklaşık 150 tür kemikli balık, kabuklular, süngerler, mercanlar, karides, ıstakoz ve yengeçler, kalamar, ahtapot ve sübyeler, denizyıldızları ve denizkestaneleri olmak üzere, hepsi Türkiye denizlerinde yaşayan yaklaşık 500 tür deniz canlısı sergileniyor.

Şimdiki dünyadan soyutlanacağınız sıradışı tasarımı, özel ışıklandırmaları, yaratıcı dekoru ve egzotik atmosferiyle, ziyaretçilerini denizlerin altındaki rengârenk ve büyüleyici dünyaya şahitlik etmeye çağıran, eğlendirirken aynı zamanda öğreten ve bilgilendiren Antalya Deniz Biyolojisi Müzesi, özellikle çocukların ve okul öğrenci gruplarının ilgisini çekiyor. 

Her geçen gün tür çeşitliliğini artıran Antalya Deniz Biyolojisi Müzesi, nesli koruma altında olan endemik ve Kızıldeniz kökenli deniz canlıları hakkında bilgilendirmeler yapılıyor. Deniz kültürünü yaşatmak, doğal mirası korumak, iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla eğitim, panel, çalıştay, söyleşi ve sergi gibi birçok çalışma yürütülüyor.

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız. Bizi ziyaret etmeniz ve tercih etmemiz için birçok neden var.