Box Teknik Nedir?

Box Teknik Nedir?

Box Teknik Nedir? Box teknik, kaybolan kemik dokusunun tekrardan oluşturulması için kullanılan bir yapılandırma tekniğidir. Bu teknik sayesinde implant yapılması mümkün hale gelir. İnsan kemik dokusuna uygun ve laboratuvar ortamında hazırlanan kemikler çene kemiğinin içerisinde yerleştirilir. Böylelikle çene kemiği yeniden yapılandırılmış olur. Tedavi ortalama 2-3 seans sürebilmektedir.

Kimlere Uygulanır?

Box Teknik Nedir? Box teknik, genel bir sağlık problemi olmayan fakat yoğun çene kemiği kaybı olan özellikle ilerleyen yaşlardaki hastalar için ideal bir uygulamadır. Ayrıca yıllardır total protez kullanmak zorunda kalan hastalar da kemik uygunluğuna bağlı olarak box teknik uygulamasından faydalanabilir.

Box Teknikte İlk Muayenede Ne Yapılır?

Tedavi için öncelikle röntgen çekilir ve kişinin çene kemiği yapısı incelenir. Buna göre hastanın ağız içi durumunun işlem için uygun olup olmadığı değerlendirilir. Ayrıca tedaviye başlamadan önce varsa ağız içindeki problemler giderilir.

Nasıl Yapılır?

Box teknik yönteminde, bariyer plaklar ve kemik ürünleri ile kemik çevresinde bir kutu oluşturulur. Amaç bu kutu içerisinde gelişecek yeni bir kemik dokusu yaratmaktır. Yıllarca kişinin farklı bölgelerinden alınan kemik parçaları kemik kayıplarını kapatmak için kullanılmıştır. Fakat box teknik tedavisi ile bu durum ortadan kalkmıştır. Box teknik tedavisinde lokal anestezi kullanıldığı için işlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez.

Box Teknik Sonrası Ne Zaman Yemek Yenilebilir? Sıvı Tüketilebilir?

Box teknik tedavisinden yaklaşık 2 saat sonra aşırı sıcak ya da soğuk olmayan yiyecek ve içecekler tüketilebilir.

Box Teknik Tedavi Sonrası

Box teknik tedavisi sonrasında çok şiddetli olmayan ağrılar hissedilebilir. Bu durumda kişi hekimine danışıp ağrı kesici kullanılabilir. Tedavi sonrası hassasiyet ve iyileşme süresi ortalama 7 gündür. Her 6 ayda bir kontrole gidilmesi gerekir. Hijyen kurallarına uyulduğu sürece tedavi ömür boyu kullanılabilir.

Box Teknik Tedavisinin Avantajları

Yeniden kazanılan kemik dokusuna bağlı olarak hastanın estetik görünüm ve işlevsel fonksiyonlarında iyileşme görülür. Böylece kişinin hem sağlık hem de sosyal hayatı olumlu yönde etkilenmiş olur.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.