Çoklu Diş İmplant Tedavisi Nedir?

Çoklu Diş İmplant Tedavisi Nedir?

Çoklu Diş İmplant Tedavisi Nedir? Bazı durumlarda dişler farklı bir tedavi ile kurtarılamaz ve diş çekimi yapılır. Birkaç diş kaybının olduğu böyle durumlarda kişiye yapılan tedavi yöntemine çoklu diş implant tedavisi denir. Tedavi, kemik gelişimini tamamlamış herkese uygulanabilir fakat kemik yapısı uygun olmayan kişilere uygulanmamaktadır. Çoklu diş tedavisi yan yana en az 2 dişin eksik olduğu kişilere uygulanır. Kemiğe eklenen implantlar köprü görevi görerek kaplamaların geçirilmesine destek görevi görürler.

Çoklu Diş (Köprülü) İmplant tedavisi nasıl yapılır?

Çoklu Diş İmplant Tedavisi Nedir? Hasta öncelikle ağız ve çene cerrahisi tarafından muayene edilir ve tedavi yöntemi kararlaştırılır. Hastanın ağız içi, kemik yapısı ve durumu uygun olduğu takdirde tedaviye başlanır. Çene kemiğine implantlar yerleştirilir ve kapanması için dikiş atılır. Sonrasında gazlı bez uygulanır. Tedavide lokal ya da genel anestezi kullanıldığı için tedavi sırasında herhangi bir ağrı olmaz. Tedavi sonrasında hafif ağrı hissedilebilir. Ağrı durumuna göre kişi hekimine danışıp ağrı kesici kullanabilir.

Tedavi yaklaşık 2-3 seans sürebilmektedir. Yaklaşık 10 gün içerisinde iyileşme sağlanır. 3 ay sonrasında ise implantların kapak açımı gerçekleştirilir ve kaplama için ölçü alınır. Bu ölçülere göre de kaplamalar takılır.

Tedavisi Sonrası Ne Zaman Yemek Yenilebilir? Sıvı Tüketilir?

İmplant tedavisinden 2 saat sonra yemek yenilebilir ve sıvı tüketilebilir. Hasta 1 gün sonra iş hayatına/sosyal hayatına geri dönebilir.

Tedavisi Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Çoklu diş (köprülü) İmplant tedavisinden sonra aşırı sıcak ve soğuk besinler ile asitli içecek ve sigara tüketiminden uzak durulmalıdır.

Avantajları Nelerdir?

Diş eksikliği sebebiyle karşılaşılan konuşma bozukluğu, yeme-içme bozukluklarının önüne geçilir.

 • Estetik bir görüntü sağlanmasına yardımcı olur.
 • Maliyeti caziptir.
 • Kullanımı oldukça kolaydır.
 • Dayanıklı bir uygulamadır.

Dişlerini kaybetmiş hastalara sabit protez seçeneği sunar.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.