Diş Apsesi Nedir?

Diş Apsesi Nedir?

Diş apsesi nedir ve tam olarak nasıl belirti veri konusu üzerinde önemle durulması gerekir. Apse, vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan ve son derece acı veren bir durumdur. Apseler sanki bakteriler ya da mikroplar gibi düşünülebilir. Ancak tam tersi apseleri vücudun bakteriler karşısında vermiş olduğu tepkilerdir. Popüler olarak ağız içinde çıksa da aslında vücudun pek çok bölgesinde bu apselere denk gelmek te mümkündür.

Diş Apsesi

Diş Apsesi Nedir? Diş apsesi ağız içinde oluşan ve kızarıklık ile ağrıya neden olan bir sorundur. Daha önce de bahsettiğimiz gibi apseler bir bakteri değil, vücutta oluşan bakteriler için oluşan tepkilerdir. Ağız içinde son derece rahatsız edici bir etkiye sahiptir. Ağrı hissi bir yana ayrıca yapılacak olan diş tedavileri için de bir sorundur. Herhangi bir diş tedavisi öncesinde, mutlaka diş apsesinin tedavi edilmesi gerekir. Diş apsesi ağızda ayrıca koku yaptığı için de yine hastalar için çok rahatsız edici bir durumdur.

Dişte Apse Belirtileri Nelerdir?

Dişte apse belirtileri mutlaka bilinmeli ve bu belirtiler ortaya çıktığında da diş hekimine başvurulması gerekir. Dişte oluşan apselerin en önemli belirtileri aşağıdaki gibidir:

 • Dişlerde meydana gelen ve sürekli olan ağrılar
 • Yeme içme sırasında özellikle oluşan ağrılar
 • Yemek yerken ayrıca dişlerde oluşan hassasiyet
 • Özellikle soğuk ve sıcak yiyeceklerde oluşan hassasiyet
 • Apse ile boyun ve yüzde meydana gelen şişlik
 • Yüksek ateş

Apse Tedavisi Nasıl Yapılmalıdır?

Apse tedavisi yapılırken, öncelikle apsenin diş kökünde mi yoksa diş aralarında mı olduğuna bakılır. Diş kökünde olan apseler için kanal tedavisi gerekir. Hatta kanal tedavisinin yetersiz olduğu durumlarda da cerrahi müdahale ile sorun düzeltilebilir. Eğer apse, diş aralarında ise buralar hijyenik olarak temizlenir. Sonrasında ise tekrar apse oluşmaması için, diş kökünün yüzeyleri temizlenmektedir. Diş apse tedavisi için mutlaka tam donanımlı bir klinik ve diş hekimi tercih edilmelidir. Uzman bir diş hekimi tarafından, kısa sürede diş apse tedavisi yapılacaktır. Erken teşhis edilmesi ve sonrasında da hemen tedaviye başlanması çok daha yararlı olacaktır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.