Diş Beyazlatma Yöntemleri Nedir?

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nedir?

Diş beyazlatma yöntemleri nedir ve dişlerin neden beyazlatılması gerektiği, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Dişlerin kendi doğal görünümü temel olarak aslında sağlıklı ve güzel bir beyazdır. Ancak zamanla ve bazı kötü alışkanlıklar nedeniyle dişlerde sararma meydana gelir. Bu da sizleri hem olduğunuzdan daha sağlıksız gösterir hem de estetik açıdan uygun değildir. Daha temiz ve güzel bir diş görünümüne sahip olmanın en önemli yollarından biri kesinlikle dişlerde beyazlatma işlemlerinin uygulanmasıdır.

Diş Beyazlatma İşlemi Neden Yapılır?

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nedir? Diş beyazlatma işlemi daha güzel ve sağlıklı bir diş görünümüne sahip olmak için yapılan işlemlerdir. Dişlerde genel olarak ağız ve diş hijyeninin yeterince iyi yapılmaması, çay ve kahve gibi alışkanlıklar nedeniyle sararma meydana gelir. Ayrıca dişlerde oluşan plakalar da daha sarı görünmesine neden olur. Dişler üzerinde uygulanacak olan beyazlatma yöntemleri sayesinde kısa sürede aslında dişlerin daha temiz ve güzel görünmesi son derece kolaydır. Bu işlemler yapılmalıdır çünkü dişlerin rengi ve temizliği, insanlara sizin hakkında fikir verecektir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri olarak tercih edilen iki farklı uygulama vardır. Bunların her ikisi de uzman diş hekimleri tarafından uygulanan, bilimsel yöntemlerdir. Evde ya da doğal ürünler kullanılarak yapılan işlemler değildir. Zaten o uygulamalar dişlerin gerçekten beyazlatılmasında da gerçekten etkili değildir. Buna göre dişlerin beyazlatılması için uygulanan en etkili uygulamalar aşağıdaki gibidir:

•             Power Bleaching uygulaması diş kliniklerinde ortalama 1 saat gibi bir sürede yapılan uygulamadır. Dişlerin üzerine uygulanan beyazlatma etkisi olan jel ve ışık ile dişlerin ortalama 3-4 ton kadar açılması sağlanır.

•             Home Bleaching ise kişiye özel olarak hazırlanan plastik ağızlıklarla evde dişlerin beyazlatılmasıdır. Ağızlıklara yerleştirilen jeller sayesinde dişlerde beyazlama sağlanır. Bu yöntemin günde 4-8 saat arasında ve ortalama 5-7 gün boyunca uygulanması gerekmektedir. Diş beyazlatma uygulamaları ile sizler de daha temiz ve sağlıklı görünen dişlere kavuşabilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde, dişlerinizde estetik görünümü olumsuz etkileyen dişlerdeki sararmalar büyük oranda giderilecektir. Uzman bir doktor aracılığıyla ve klinik ortamında uygulanan dişin beyazlatılmasına yönelik uygulamaların hiçbir yan etkisi ya da zararı yoktur.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.