Diş Dövmesi Nedir?

Diş Dövmesi Nedir?

Diş Dövmesi Nedir? Diş Dövmesi son yıllarda dövmeler oldukça yaygınlaşmıştır. Artık insanlar daha estetik bir görünüm elde etme amacıyla dişlerine bile dövme yaptırıyorlar. Diş dövmesi özellikle sanatçılar ve sosyal medya fenomenleri tarafından tercih edilmektedir. İnsanlar özellikle görünen dişlerine gülümseme, emoji ve farklı resimlerin dövmesini yaptırabiliyorlar.

Diş Dövmesi Nasıl Yapılır?

Dişlerin üzerine yapılan tasarımlar vücuda yapılan dövmelerden farklıdır. Çünkü vücuda yapılan dövmeler derinin altına çeşitli boya ve mürekkeplerin enjekte edilmesiyle gerçekleşir. Fakat dişlerde bu durum söz konusu değildir.

Diş Dövmesi Nedir? Diş dövmesi, iki farklı şekilde yapılır. Bunlardan birincisinde kaplamanın veya implant üstü kaplamanın üzerine işlenerek yapılır. Hastadan dijital ölçü alınır, daha sonra kaplama üretilir ve kaplamanın üzerine istenilen dövme işlenir. İkincisinde ise dişlere çeşitli çıkartmalar, kıymetli taşlar ve tasarımlar yapıştırılır. Hangi şekilde olursa olsun bu tür diş dövmelerinin özellikle diş hekimleri tarafından steril ortamlarda yapılmasına dikkat edilmelidir.

Herhangi bir şekilde yaş ve cinsiyet fark etmeksizin diş dövmesi yaptırmak mümkündür. Kaplamaya ve istenilen motife göre değişkenlik gösterse de diş dövmesi işlemi çoğunlukla 2-3 gün arasında tamamlanır. Çoğunlukla ön dişler için tercih edilse de diş dövmesi tüm dişlere uygulanabilir. Diş dövmesi yaptırılırken herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Çünkü dövme laboratuvar ortamında kaplama dişe uygulanır, ağız içerisinde herhangi bir çalışma yapılmaz.

Diş Dövmesinin Olası Riskleri

Diş dövmesi yaptırdıktan sonra ilerleyen süreçte şu gibi sorunlar oluşabilir:

 • Plak birikimini artırması ve diş taşı oluşumunu hızlandırması
 • Dişlerin çürümesi
 • Diş etlerinin iltihaplanması ya da çeşitli diş eti problemleri
 • Diş minesinin ya da diş etlerinin zarar görmesi
 • Dudakların, dilin ya da ağız içindeki çeşitli bölgelerin zarar görmesi

Diş Dövmesi Çabuk Çıkar Mı?

Diş dövmesi porselenden yapıldığı için dayanıklıdır. Bu sebeple; diş dövmesinin silinmesi amacı ile kazıma işlemi yapılmadığı sürece aşınmaya bağlı olarak çıkması gibi bir durum söz konusu değildir.

Silinebilir Mi?

Vücut dövmesinin aksine diş dövmesi kolaylıkla silinebilir. Kaplamanızı çıkarmadan ağız içerisinde kazıyıp tekrar cilalayarak doğal görünümü geri kazandırılabilir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.