Diş Eti Estetiği Nedir?

Diş Eti Estetiği Nedir?

Diş Eti Estetiği Nedir? Pembe estetik olarak da bilinen diş eti estetiği, diş etinde var olan çekilme ve asimetrik bozuklukların onarılarak, dişler ve diş etlerini olması gerektiği standartlara ulaştıran bir tedavi yöntemidir. Son zamanlarda oldukça tercih edilen bir tedavi olan diş eti estetiği, yaş sınırlaması olmaksızın, diş eti ve diş yapısı tedaviye uygun olan herkes için uygulanabilen bir işlemdir.

Hangi Durumlarda Diş Eti Estetiği Yapılır?

Diş Eti Estetiği Nedir? Diş etlerindeki uyumsuzluklar gülerken ya da konuşurken kötü bir görüntüye sebep olabilir ve kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. Gülümserken diş etlerinin çok fazla ortaya çıktığı, diş etlerinin renginin koyu kırmızı hale geldiği, diş eti seviyelerinin farklı boyutlarda olduğu veya diş eti çekilmesi durumlarında diş eti estetiği yaptırmak doğru bir çözüm yöntemi olacaktır.

Diş Eti Estetiğinde Tedavi Nasıl Gerçekleştirilir?

Diş eti estetiğinde uygulanacak olan tedavi yöntemi, kişinin ihtiyacına göre doktor kontrolünden sonra belirlenir. Tedavi sırasında genellikle lazer uygulamaları kullanılmaktadır.

Tedavi için uygulanacak yöntemlerden bazıları gingivektomi, kron boyu uzatma, dudak konumlandırma, gingivoplasti, küretaj ve flep operasyonudur.

Diş Eti Estetiğinin İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilen diş eti tedavisi sırasında ağrı veya acı hissedilmez. İşlem sonrası ortaya çıkabilecek ağrılar için doktor tarafından belirlenen ağrı kesiciler kullanılabilir. Genellikle lazer uygulamalarının kullanıldığı tedavilerde kanama olmadığı için iyileşme süreci diğer tedavi yöntemlerine göre daha hızlı oluyor. Diş eti estetiğinde iyileşme süreci ortalama 10-14 günde tam olarak gerçekleşir.

Avantajları Nelerdir?

Diş eti estetiği sayesinde; diş eti iltihaplarının meydana gelmesi engellenir, dişlerin olması gereken şekilde dizilimi sağlanır, dişler simetrik hale getirilmiş olur, diş etleri renk ve doku bakımından uyumlu ve sağlıklı olur, birey estetik kaygılardan kurtulur. Dişlerin ihtiyacı olan dokular daha sağlıklı hale getirilir, diş etlerinde oluşan kanamalar ve ağız yaralarının önüne geçilir, diş eti çekilmesi, iltihaplanma, kanamalar ve morarmalar engellenmiş olur, diş eti kokusunun önüne geçilir. Ayrıca diş ve diş etlerinin parlaması ve pembe görünmesi sayesinde rahatlıkla gülümseyebilirsiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.