Diş Eti Tedavisi Nedir?

Diş Eti Tedavisi Nedir?

Diş Eti Tedavisi Nedir? Zaman içinde diş etlerinde meydana gelen hasarın engellenmesi ve kişilerin daha güçlü diş etlerine kavuşması için yapılan tedavilere diş eti hastalıkları tedavisi yani periodontoloji denir. Periodontoloji adı verilen diş eti hastalıkları tedavisi, diş eti hastalıklarının önlenmesi, teşhisi ve tedavisi ile ilgilenen bir bilim dalıdır.

Diş eti ve kemik dokusunu etkileyen ve bu sebeple enfeksiyona sebep olan hastalıklara periodontal hastalıklar denmektedir. Periodontal hastalıkların erkenden teşhis edilmesi ağız ve diş sağlığı problemlerinin ilerlemeden zahmetsiz ve başarılı bir şekilde tedavi edilmesini sağlar.

Diş Eti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavi için öncelikle periodontoloji uzmanı tarafından kişilere ağız içi hijyeni konusunda bilgilendirme yapılır. Daha büyük bir tedavi gerekiyor ise diğer tedavilere başlanır.

Diş Eti Tedavisi Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Diş etlerinde zamanla bakteriyel ve enfeksiyonlardan kaynaklı ağrılar meydana gelir. Bu ağrıların giderilmesi için diş hekimine başvurmak gerekir.

Diş Eti Rahatsızlıkları Nelerdir?

Diş Eti Tedavisi Nedir? Tedavi gerektiren diş eti rahatsızlıkları kendisini aşama aşama göstermektedir.

Erken aşama olarak görülen diş eti rahatsızlıkları diş eti iltihapları olarak bilinir.

Bu iltihaplara müdahale edilmediğinde dişleri çeneye bağlayan dokular hasar görmekte ve iltihap bir sonraki aşamaya ulaşmaktadır. Periodontitis adı verilen bu iltihap ciddi bir problemdir ve hemen tedavi edilmesi gerekir.

Diş Eti Rahatsızlığı Belirtileri Nelerdir?

Diş eti rahatsızlıkları belirtilerinden bazıları şişlik, kızarıklık, hassasiyet ve kanama gibi sıralanabilir. Diş eti rahatsızlıklarında genellikle diş fırçalama esnasında kanama olmaktadır. Kırmızı ve şişmiş diş etleri diş eti rahatsızlıklarının en belirgin işaretlerinden bir tanesidir.

Tedavi Sonrası

Diş eti hastalıkları tedavisi sırasında lokal anestezi uygulanacağı için herhangi bir ağrı hissedilmez. Ayrıca tedavi sonrasında da herhangi bir ağrı hissedilmez. İşlem sonrasında kısa süren hassasiyetler yaşanabilmektedir. Diş eti hastalığının tedavisi sonrası hassasiyet süreci ortalama 5-7 gün sürmektedir. Bir hafta sonra tamamen iyileşme gerçekleşmektedir. Diş eti tedavisi sonrası 6 ayda bir düzenli kontrole gidilmelidir.

Tedavi Sonrası Ne Zaman Yemek Yenilebilir? Sıvı Tüketilebilir?

Diş eti tedavisinden 2 saat sonra yemek yenilebilir, çok sıcak veya çok soğuk olmayan su içilebilir, sıvı tüketilebilir. Diş eti tedavisi sonrasında iş hayatına/sosyal hayata 1 gün sonra dönülebilmektedir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

  • İmplant tedavileri
  • Kanal tedavisi
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • Diş kaplama uygulamaları
  • Ortodonti tedavileri
  • Protez uygulamaları
  • Çene cerrahisi uygulamaları
  • Pedodonti uygulamaları
  • Gülüş tasarımı
  • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.