Full Ağız Diş Nedir?

Full Ağız Diş Nedir?

Full Ağız Diş Nedir?Tam anlamıyla dişsizlik durumlarında ya da tüm dişlerin belirli sebepler nedeniyle çekilmesi gerektiği durumlarda çenelerin implant ve implant üstü köprüler ile tedavi edilmesine denir.

Ne Zaman Tavsiye Edilir?

Çeşitli sebeplerden dolayı kişiler diş kayıplarına uğrayabilir. Kayıpların fazla olduğu, Tüm doğal dişlerin eksik olduğu komple dişsizlik durumlarında bu tedavi tavsiye edilir. Ayrıca kişi çok sayıda eksik veya kötü dişe sahip olduğunda, diğer bir ifadeyle kişinin dişlerinin büyük bir kısmı ciddi hasar görmüşse bu tedavi uygulanabilir.

Full Ağız Diş Nasıl Uygulanır?

Full Ağız Diş Nedir? Full ağız diş implantında ilk olarak çene kemiğinin tedavi için uygun olup olmadığı değerlendirilir. Daha sonra 6-8 adet implant çene kemiğine yerleştirildikten sonra üzerine sabit protez yapılır. Bu tedavi yaklaşık 2-3 seans sürmebilmekte olup işlem süresi ortalama 10 gündür. Tedavide lokal anestezi kullanılmaktadır. Bu sebeple uygulama sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Tedaviden 2 saat sonra çok katı olmayan yiyecekler yenilebilir ve sıvı tüketilebilir. Tedavi sonrası hassasiyet ve tam iyileşme süreci yaklaşık 7 gündür. Tedavi sonrası ağrı olması durumunda doktora danışılmalıdır. Ayrıca tedavi sonrası her 6 ayda bir kontrole gidilmesi önerilir.

Tam Ağız Diş İmplantlarının Avantajları Nelerdir?

 • İmplantlar çene kemiğine yerleştirildiği için; kemiğin bütünlüğünü, kemik yüksekliğini ve hacmini korurlar. Böylelikle kemik kaybı riski azalmış olur.
 • İmplantlar sayesinde çiğneme verimi daha iyi olduğu için daha kolay yemek yenir.
 • Hastanın sosyal yaşamına ve dolayısıyla özgüvenine olumlu yönde etkiler.
 • Full ağız diş uygulaması kalıcı bir restorasyondur, iyi ağız hijyeni ile doğru bir şekilde korunduğunda uzun yıllar hatta ömür boyu kullanılabilir.
 • Belirtildiği gibi, ağız diş implantları kemik kaybını önler, kemik yüksekliği ve hacmini korur. Uzun süren tüm diş eksikliği artan kemik kaybına yol açar, yüzün alt alanı kırışmış ve daha yaşlı bir görünüm vererek çökmüş görünmektedir. İmplant üstü tüm ağız protezleri yanak ve dudak bölgesindeki gerekli dolgunluğu sağlayarak daha iyi bir görünüm verir.
 • Konuşma, dişsiz ağızlarda büyük ölçüde etkilenir. Full ağız diş tedavisi ile hastanın konuşma kalitesi, diğer uygulamalara kıyasla çok daha iyi bir şekilde düzeltilebilir.

Uygulama hastalara konfor ve rahatlık sağlar. Takma dişlerin günlük olarak çıkarılması ve bakımı ihtiyacını ortadan kaldırır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka diş hekimlerimize başvurun.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı buton1-1024x267.png

Antalya Smile Designs

Antalya Smile Designs Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak; her yaştan hastaya uygun tedavi olanaklarını, Antalya’nın en özel konumlarından birinde, en yeni teknolojiye sahip donanımı kullanarak sizlere sunuyoruz. Ağız ve diş sağlığı konusunda alanında uzman bir ekibe sahip tam donanımlı bir klinikten destek almak istiyorsanız, sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz.

Klinikte Hangi Tedavi Seçeneklerini Sunuyoruz?

Antalya Smile Designs ailesi olarak, kliniğimizde pek çok önemli uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman en iyi cihazları ve en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bu sayede, yaptığımız tüm işlemlerde en iyi sonuçları elde ederek %100 hasta memnuniyeti sağlıyoruz. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca tedavi ve işlemler aşağıdaki gibidir:

 • İmplant tedavileri
 • Kanal tedavisi
 • Diş beyazlatma işlemleri
 • Diş kaplama uygulamaları
 • Ortodonti tedavileri
 • Protez uygulamaları
 • Çene cerrahisi uygulamaları
 • Pedodonti uygulamaları
 • Gülüş tasarımı
 • Rutin ağız ve diş sağlığı kontrolleri

Sadece bunlar değil elbette. Ağız, diş ve çene sağlığı konusunda daha pek çok uygulama ve tedavi için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Antalya Smile Designs?

Ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda en iyi donanıma sahip bir klinikten ve konusunda uzman kişilerden oluşan bir ekipten destek almak en doğal hakkınız.